Avaringis Argentina valgepalluri Francisco Cerundolo (ATP 26.) 6:1, 7:5 seljatanud Alcaraz läks teises mängus vastamisi kodupubliku ees mängiva 22-aastase briti Jack Draperiga (ATP 31.).

Äsja Prantsusmaa lahtistel triumfeerinud hispaanlane Draperi vastu rohtu ei leidnud ning britt võitis kohtumise tunni ja 40 minutiga 7:6 (3), 6:3. Seejuures oli tegu Draperi seitsmenda järjestikuse võiduga, kuna möödunud nädalal võitis ta Saksamaal Stuttgartis karjääri esimese ATP turniiri.

„See oli tõeliselt raske matš,“ rääkis Draper kohtumise järel antud intervjuus. „Ma teadsin, et Carlos on siin tiitlikaitsja, eelmisel aastal võitis Wimbledoni. Ta on uskumatu talent, mis on tennise jaoks hämmastav. Teadsin, et pean väga hästi mängima ja õnneks sain sellega täna hakkama. Tänan teid kõiki.“

Turniiri veerandfinaalis seisab Draperil ees järgmine raske katsumus, kuna vastamisi tuleb minna maailma 13. reketi, ameeriklase Tommy Pauliga.