See tähendab, et ligikaudu 10 000 elanikuga Keila linnast mängib järgmisel hooajal Eesti-Läti liigas kaks korvpallitiimi. Maikuus Keila Korvpallikooliga koostöö lõpetanud Keila Basket haldab Keila Coolbeti võistkonda, mis tõusis kõrgliigasse 2022. aastal. Keila Coolbeti peatreenerina jätkab Peep Pahv.

Keila Korvpallikooli pressiteade:

„Maikuus lõppes Keila Korvpallikooli ja Keila Basketi koostöö Keila esindusmeeskonna haldamiseks. Viimane loobus Keila Korvpallikooli meistriliiga kohast ning otsustas järgmisel hooajal mängida Pirita Palliklubi meistriliiga kohal. Keila Korvpallikooli jaoks on oluline säilitada olemasolev meistriliiga koht kohalikul tasandil, et tagada noortepüramiidi tervik ja pakkuda kõrgliiga mänguväljundit Keila noortele. Keila Korvpallikool on 14 aastat töötatud selle nimel, et üles ehitada jätkusuutlik noortepüramiid, mille tipu suunas meie oma noored mängijad areneda saaksid.

Keila Korvpallikooli esindusmeeskonna peatreeneri Andres Sõbra karjäär korvpallis on kestnud aastakümneid, hõlmates nii mängija kui treeneri rolle. Andres Sõber on seitsmenda kategooria treener, kelle panus Eesti korvpalli on teinud temast ühe olulise isiku Eesti korvpalli ajaloos. Ta on olnud peatreener mitmes Eesti korvpalliklubis, sealhulgas Rakvere Tarvas, mida juhtis üle kümne aasta. Sealses klubis viis Andres Sõber 2010. aastal võistkonna meistriliigas hõbemedalile ja kolmel korral pronksile. Eesti Karikas võideti 2012. aastal. Käesoleval hooajal võitis Andres Sõbra käe all treeninud U19 poiste võistkond Eesti Meistrivõistluste kuldmedali.

Andres Sõber on tuntud oma kirgliku ja energilise treeneristiili poolest, mis inspireerib ja motiveerib mängijaid andma endast parima. Tema juhtimisel on saavutanud sportlased märkimisväärseid tulemusi, samuti on Sõber ka NBAsse jõudnud Martin Müürsepa esimene treener. Lisaks on Andres Sõber olnud seotud Eesti Rahvuskoondisega, panustades treenerina koondise arengusse. Ta on ka ise mängijana tulnud kolmel korral Eesti meistriks.

Keila esindusmeeskond on välja kasvanud Keila Korvpallikoolist, kus on noori korvpallitalente treenitud juba 14 aastat. Keila Korvpallikool tegutseb edukalt Keila, Saue ja Lääne-Harju piirkonnas ning on oma piirkonna korvpallimaastiku suunanäitaja. Keila Korvpallikool on loonud tugeva aluse korvpalliharidusele ning ehitanud nende aastate jooksul jätkusuutlikku noortepüramiidi, kus hetkel õpib üle 450 õpilase.“