Mälestusturniiri ajakava kohaselt mängivad neljapäeval nii mehed kui naised kvalifikatsiooniturniiril ning samal õhtul saavad peetud ka meeste põhiturniiri esimesed ringid. Reedel viiakse põhiturniirid lõpule ning alustatakse play-offidega, laupäeval tulevad liivale vaid meeste ja naiste neli paremat paari. Meeste neljapäevane võistluspäev algab kell 9.00, naistel 12.30, reedel ja pühapäeval kell 10. Laupäevaseid kohamänge saavad Delfi kogupaketi tellijad jälgida Delfi TVst.

2023. aastal rändas Mati Vetevoolu mälestusturniiri võit noorte Mantas Donela ja Karolis Palubinskasega Leetu ning ka tänavu on leedukad Kloogarannas kohal. Eesti paaridest on favoriidikoormat kandmas Urmas Piik ja Dmitri Korotkov, kes olid mullu parimate eestlastena kolmandad, ning Mihkel Nuut ja Karl Maidle, kes madistasid omavahel ka Standard suvetuuri avaetapi finaalis Škoda Rakvere Cupil. Rakveres jäid 2:0 võiduga peale Nuut ja Maidle. Lätlastest heitlevad esikoha eest Olivers Bulgacs ja Markuss Graudins.

Naiste turniiri esikoha eest heitlevad Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson, kes omavad ka turniiri kõrgeimat asetust. Suurimat konkurentsi asuvadki Kuivonenile ja Jürgensonile eelduste kohaselt pakkuma välismaised paarid, kui kohal on leedulannad Ariana Rudkovskaja ja Skalve Krizanauskaite, Irina ja Ljubov Zobnina ning lätlannad Varvara Brailko ja Marta Vildere ning ukrainlannad Yeva Serdiuk ja Daria Romaniuk. Reitingu alusel on paremuselt teine Eesti naispaar Mati Vetevoolu mälestusturniiril Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste, kes paigutati põhiturniiril seitsmendaks.