Mullune aasta oli Eesti tippspordi jaoks üsna nukker ning täiskasvanute tiitlivõistlustelt võideti olümpiaaladel ainult üks medal. Selle autasu tõi Nelli Differt, kes võitis vehklemise EM-il pronksi.

Tänavu tuli juba aasta esimese poolega kolm medalit. Nüüd on kaheksa päevaga veel kolm olümpiaalade medalisportlast juures. Aasta alguses võitis kiiruisutaja Marten Liiv EM-hõbeda 500 m distantsil ning mõned päevad hiljem sai EM-hõbeda kaela iluuisutaja Aleksandr Selevko. Aprillis võitsid Marie Kaldvee ja Harri Lill kurlingu MM-il hõbemedali.

Eelmisel nädalal triumfeeris Erm kergejõustiku EM-il kümnevõistluses ning see nädal on juba kaks Euroopa meistrit (Embrich ja Jefimova) juurde toonud. Jefimova tuli täiskasvanute seas 100 meetri rinnuliujumises Euroopa parimaks ka mullu, aga seda lühirajal. Nüüd on tal ette näidata kuld ka pikalt rajalt, mis on olümpiadistants.

A-kategooria sportlasi juba kuus

Praeguseks on seega eestlastest Eesti olümpiakomitee (EOK) A-kategooria sportlasteks kerkinud Erm, Kaldvee, Lill, Embrich ja Jefimova. Lisaks on varasemast A-kategooria sportlane maadleja Epp Mäe.

Euroopa meistritiitel olümpiaalalt toob sportlasele EOK-lt kaheks aastaks palka 2500 eurot kuus pluss 2200 eurot treeningtoetust. Treeneri toetus on A-taseme sportlase puhul 1800 eurot kuus.

Juba lähipäevad näitavad, kas olümpiaalade tiitlivõistluste medalistide arv kasvab veelgi. Eesti epeenaiskond asub Šveitsis jätkuval EM-il medalit jahtima reedel. Lisaks on ujumise EM-il veel startimas Kregor Zirk.