„See päev on kätte jõudnud. Pärast 20 aastat korvpallurina olen valmis teatama uudisest, mis muudab minu elu. On aeg sportlaskarjäär lõpetada,“ teatas vanameister sotsiaalmeedias. „Võitsime sel hooajal Hispaania meistritiitli, karikasarja ning superkarika. See on ideaalne aeg hüvastijätuks. Olen alati unistanud, et lõpetada karjäär ajal, kui olen veel füüsiliselt terve ning võita oma viimane kohtumine. Elu on selle kingi nüüd mulle teinud.“

38-aastane mängujuht jõudis koos Realiga tänavu ka Euroliiga finaali, kus aga tuli Ateena Panathiniakose paremust tunnistada. Hispaanlane veetis Realis viimased kaks hooaega, mullu võideti ka Euroliiga. Hispaania suurklubi särki kandis ta ka aastatel 2010-2016.

Rodriguez alustas profikarjääri Estudiantesi klubis, kust siirdus 2006. aastal NBA-sse. USA-s veetis ta kokku viis hooaega, esindades Portland Trail Blazersit, Sacramento Kingsi, New York Knicksi ja Philadelphia 76ersit.

Euroopas mängis Rodriguez lisaks Hispaania klubidele veel Moskva CSKA-s ja Milano Olimpias. Ta võitis kolm Euroliiga tiitlit, kaks Reali ja ühe CSKA särgis. 2014. aastal valiti ta Euroliiga kõige väärtuslikumaks mängijaks. Profikarjääri jooksul võitis ta igas riigis sisuliselt kõik, mida võita oli. Ta on neljakordne Hispaania meister, kahekordne VTB liiga võitja ning ühekordne Itaalia meistriks. Lisaks on ta võitnud viis Copa del Rey karikat, kaks Itaalia karikat ja veel palju väiksemaid trofeesid.

Hispaania koondise särgis aitas Rodriguez kodumaa korra maailmameistriks ning Euroopa meistriks. Lisaks võitis ta EM-idel Hispaaniaga ühe hõbeda ja kaks pronksi. Olümpiamängudel aitas ta Hispaania 2012. aastal hõbedale ja 2016. aastal pronksile.