Belgia jalgpallikoondise EM-finaalturniir algas krahhiga, kui esmaspäeva õhtul toimunud turniiri avamängus tunnistati Slovakkia 1:0 paremust. Kolmandat korda järjest vana maailma suurturniirile pääsenud slovakkide ainus tabamus sündis seitsmendal minutil, kui palli saatis võrku Ivan Schranz. Belgia jahtis terve mängu viigiväravat, kuid Slovakkia väravasuul seisnud Martin Dubravka ja VAR-iga tühistatud kaks tabamust kustutasid Domenico Tedesco hoolealuste lootused.

Kui Romelu Lukaku 56. minuti viigvärav tühistati ilmselge suluseisu tõttu, siis 86. minutil jäeti belglased üsnagi skandaalsel moel pika ninaga. Taaskord saatis palli puuri Lukaku, kuid mängu sekkus VAR, mis fikseeris, et väravale eelnenud olukorras mängis Lois Openda palli käega. Belglase käepuude oli nii minimaalne, et palja videokorduse abil olnuks selle tuvastamine võimatu, kuid kohtunikel on Saksamaal toimuval suurturniiril selleks puhuks abimees taskust võtta.