Mängus võttis juhtohjad esimesena enda kätte Belgia. Midagi ohtliku punased kuradid aga korda saata ei suutnud. Esimese hea olukorra sai 6. minutil Slovakkia, kui Jeremy Doku oma kasti lähedal palli kaotas. Järgnes slovakkide kiire vasturünnak, mille tulemusel tabas belglaste väravavõrku Ivan Schranz.

Edasi oli mängus isegi rohkem sees Slovakkia. Belgial oli ründes raskusi, parimad võimalused tekkisid läbi pikkade läbisöötude.

Teisel poolajal Belgia mäng elavnes. 55. minutil jõuti ka väravani, kuid tabamuse vormistajale Romelu Lukakule fikseeriti suluseis. Lukaku tabas Martin Dubravka väravavõrku ka 86. minutil, kuid sellegi tühistas VAR. Nimelt fikseeriti väravale eelnenud olukorras Lois Opendale käsi.

Kuigi kohtunik lisas mängule kaheksa üleminutit, ei suutnud Belgia midagi liiga lubavat tekitada ning mäng lõppeski Slovakkia üllatusliku 1:0 võiduga.

Kahel korral ka Eestit tuuseldanud Belgia rahvusmeeskond võttis F-valikgrupis kuue võidu ja kahe viigiga esikoha, millega nad kindlustasid Euroopa meistrivõistlustele otsepääsme. Eelmise kahe EM-i eel loeti belglasi medalisoosikute sekka, ent mõlemal korral jäi meeskond pidama veerandfinaali.

Kuigi tänavuse EM-i eel belglased enam kõige suuremate favoriitide seas pole, siis on neil põhjust optimismiks, sest ebaõnnestunud MM-i järel peatreeneriks asunud Domenico Tedesco käe all pole nad 14 matšis veel kaotusekibedust maitsnud. Liiati on meeskonna 32-aastane kapten Kevin De Bruyne (Manchester City, Inglismaa) jätkuvalt maailma üks hinnatumaid keskpoolkaitsjaid ning temast aasta noorem Romelu Lukaku (Roma, Itaalia) oli 14 tabamusega valikturniiri parim väravakütt.

Slovakkia sai valikgrupis Portugali järel ning Luksemburgi ja Islandi ees teise koha, millega nad pääsesid kolmandat korda järjest EM-ile. Üsna lubav oli ka itaallasse Francesco Calzona hoolealuste viimane juunikuine kontrollkohtumine, sest nad alistasid lausa 4:0 Walesi.

Samas on see neli löödud väravat mõnes mõttes petlik. Kui Slovakkia väravat kaitseb Martin Dúbravka (Newcastle, Inglismaa), kaitseliini juhib Milan Škriniar (PSG, Prantsusmaa) ja keskväljal toimetab Stanislav Lobotka (Napoli, Itaalia), siis rünnakul neil tippliigades toimetavaid mehi pole.

Kaks meeskond on ajaloos kohtunud kolmel korral: kaks esimest omavahelist sõprusmängu päädisid 1:1 viikidega, viimati 2013. aastal jäi Belgia peale 2:1.