Poolfinaalis jäid eestlased ülinapilt 2:3 (20:25, 26:24, 21:25, 25:19, 13:15) alla finaalturniiri võõrustajale Horvaatiale. Tšehhi alistus Ukrainale 0:3 (24, 16, 20).

Pronksimängus kuulusid Eesti poolel algkoosseisu temporündajad Henri Treial ja Andri Aganits, nurgaründajad Karli Allik ja Märt Tammearu, libero Silver Maar, sidemängija Robert Viiber ja diagonaalründaja Renee Teppan.

Avageim algas tasavägiselt, aga 8:7 seisust pääsesid sinisärgid ette 11:7. Seepeale võttis vastaste peatreener Jiri Novak esimest korda aja maha. Time out tõi vastastele ka edu, sest tšehhid jõudsid ühe punkti kaugusele (11:12). Eesti hoidis siiski initsiatiivi ning pääses omakorda ette 18:15. Renee Teppani tugevate servide ja hea rünnaku toel pääseti juhtima 23:18. Seejärel said tšehhid kaks punkti järjest ning peatreener Alar Rikberg võttis aja maha. 23:20 seisul lahendas Allik rünnaku edukalt ning läks ise servima. Nurgaründaja servi said vastased kätte, aga järgmine tõste lendas auti. Nii geim Eestile 25:20.

Teist geimi alustas veidi teravamalt Tšehhi, kes pääses esmakordselt mõne punktiga juhtima (7:4), millele eestlased omakorda vastasid 4:1 spurdiga. Järgnes tasavägine heitlus, kus korra oli punkti peal Tšehhi, korra Eesti. Kuniks Tšehhi aga 20:18 ette läks, mille järel Rikberg vaheaega kasutas. Paus toimis, sest Daniel Cech servis kohe võrku. 22:23 kaotusseisust servis aga Allik auti. Järgmine pallivahetus kuulus ka Tšehhile ja nii geim 25:22.

Kolmandas geimis jäi Eesti paari eksimuse tõttu alustuseks 0:3 taha, aga viigistas seejärel seisu 3:3 peale. Eestlased pääsesid geimis esmakordselt juhtima seisul 9:8. Keskpaigas tabas Eestit kerge mõõn, mille jooksul jäädi nelja punkti kaugusele (15:19). Sinisärgid tuli raskest hetkest välja ja Teppani paari eduka rünnakuga viigistati seis 22:22 peale. Sealt edasi jätkus juba närvide mäng, kus eestlased päästsid neli geimpalli, kuid ei suutnud omakorda kaht võimalust ära kasutada. 30:31 seisus oli tšehhidel kuues geimpall. Järgmisel punktil lõi Teppan palli vastaste bloki ja võrgu vahele. 31:31 seisul seisid eestlased blokis kolm korda järjest, kuniks neljandal korral suurepärane kaitse ka punkti tõi. 32:31 kaotusseisus ründas vastaste liider Patrik Indra rünnakul palli auti, mis tähendas Eestile geimi võitu numbritega 33:31.

Neljandas geimis tegid eestlased 9:9 seisult 3:0 spurdi. Aja maha võtnud tšehhid said lühikese pausi järel ühe silma kaugusele (11:12). Geim jätkus eestlaste paaripunktilises eduseisus, kuniks tšehhid jõudsid ühe silma kaugusele (21:22). RIkberg kasutas sel hetkel ära oma teise time out’i. 21:22 seisul maandus Märt Tammearu rünnak aga blokis, kuid järgmisel kahel pallivahetusel mängisid võrgus edukalt Treial ja Timo Lõhmus. Eestil sai kaks matšpalli, kuid kumbagi ei suudetud ära kasutada. 24:24 seisul tegutses rünnakul taas kavalalt Treial, kes kolmanda matšpalli tõi, aga 24:25 seisul ründas Indra eestlaste blokist auti. 25:25 seisul servis Adam Zajicek ässa ja järgmisel punktil lõid vastased taas blokist auti. Nii geim tšehhidele 27:25 ja ees ootas viies vaatus.

Otsustavat geimi alustasid paremini vastased, minnes juhtima 3:0. Nii võttis Rikberg kiirelt aja maha. Muutust see aga mängu ei toonud ja 1:5 seisus pidi peatreener juba teise mõttepausi ära kasutama. Siis sai Eesti nii oma rünnaku kui kaitse paremini toimima ja jõuti viigini 6:6. Sealt edasi jätkus võrdsete heitlus ning Treial viis eestlased geimis esmakordselt juhtima 9:8. Järgmisel pallivahetusel vilistati tšehhidele soe pall. 8:10 kaotusseisus kasutas vastaste loots Novak ära oma teise time out’i. Lisakäik toimis, sest peagi oli tablool viik 10:10. 12:12 seisul eksisid kahel järjestikul rünnakul Teppan ja Tammearu. Esimese matšpalli kasutas Tšehhi ära, kui blokk nullis edukalt Tammearu rünnaku. Maratonmängu otsustava geimi võitis Tšehhi seega 15:12.

Eesti poolel tõi Teppan 25 punkti (+14), Tammearu lisas 20 silma (+13). Treiali arvele jäi 12 punkti (+10). Tšehhide resultatiivseimad olid Patrik Indra (26 p; +18) ja Lukas Vašina (25 p; +16).

Eesti servis kaks ässa (vigu 19), vastased kuus (vigu 22). Eesti vastuvõtt oli 44%, tšehhidel 43%. Rünnakuid lahendasid sinisärgid 52%-lise efektiivsusega (vastastel 49%).

Kuldliiga võitja selgitavad pühapäeva õhtul Ukraina ja Horvaatia.