Bajrami lõikas vahelt Federico Dimarco ebaõnnestunud audisisseviske ning lajatas palli veel mõtetega riietusruumis olnud Pariisi Saint-Germaini staarväravavahi Gianluigi Donnarumma selja taha. Itaalia võitis mängu 2:1.

Lõhe senise kiireima ja eile püstitatud rekordi vahel on üpris suur. Vaatame üle teised EM-ide ajaloo kiireimad väravad:

1.07 - Dmitri Kiritšenko (Venemaa - Kreeka 2:1, 20.06.2004, alagrupifaas)

Kiritšenko oli kahes esimeses turniiri mängus pingile jäänud, kuid A-alagrupi viimaseks kohtumiseks teenis ta peatreener Georgi Jartsevilt algkoosseisu koha. Moskva CSKA mängumees jõudis sihile 67. sekundil. Kreeka väravas seisis Antonios Nikopolidis.

1.22 - Emil Forsberg (Rootsi - Poola 3:2, 23.06.2021, alagrupifaas)

Rootsil oli E-alagrupi viimases mängus vahel grupi esikoht, mis kolmekordse EM-i võitja Hispaania ees ka võeti. Unelmate alguse kinkis rootslastele Leipzigi poolkaitsja Forsberg, kes oli löönud ka otsustava värava eelmises voorus Slovakkia puuri. Wojciech Szczęsny pidi palli väravast noppima juba mängu 82. sekundil.

1.39 - Yussuf Poulsen (Taani - Belgia 1:2, 17.06.2021, alagrupifaas)

2021. aasta EM oli kiirete väravate turniir. Mängu algus oli emotsionaalne, sest tähistati ju viis päeva varem teisest ilmast tagasi toodud kapten Christian Erikseni elu. Koledad sündmused, mis leidsid aset B-grupi avamängus Soome vastu, läksid meelest kohe, kui Poulsen palli Thibaut Courtois’ selja taha alumisse nurka saatis.

Yussuf Poulsen (nr 20) pärast Belgiale löödud kiiret väravat.

1.40 - Robert Lewandowski (Poola - Portugal 1:1, Portugal võitis 5:3 penaltitega, 30.06.2016, veerandfinaal)

Toona veel Müncheni Bayerni hingekirja kuulunud Poola staarründaja Lewandowski pani Portugali väravavõrgu sahisema täpselt 100. sekundil. 33. minutil vastas viigiväravaga Renato Sanches. Normaal- ja lisaaeg rohkem väravaid ei toonud, mistõttu otsustati poolfinaali pääseja penaltiseerias.

1.56 - Luke Shaw (Itaalia - Inglismaa 1:1, Itaalia võitis penaltitega 3:2, 11.07.2021, finaal)

Pole paha aeg ja koht, kus oma karjääri esimene koondisevärav lüüa! Enne Shaw tabamust kuulus EM-i finaalide kiireima värava rekord 1964. aastal Chus Pereda nimele, kes viis Hispaania Nõukogude Liidu vastu juhtima hetkel, mil avavilest oli möödas viis minutit ja 17 sekundit.

2.00 - Robbie Brady (Prantsusmaa - Iirimaa 2:1, 26.06.2016, kaheksandikfinaal)

Esimene penalti, mis meie nimekirja mahub. Väravas Hugo Lloris, penalti löödi tema vaatest sisse vasaku posti põrkest.

Iirimaa - Prantsusmaa 2016. aasta EM-il.

2.07 - Sergei Aleinikov (Inglismaa - Nõukogude Liit 1:3, 18.06.1988, alagrupifaas)

2.14 - Petr Jiracek (Kreeka - Tšehhi 1:2, 12.06.2012, alagrupifaas)

2.14 - Alan Shearer (Saksamaa - Inglismaa, Saksamaa võitis penaltitega 6:5, 26.06.1996, poolfinaal)

Allikas: Uefa.com