Otsustavas viiendas geimis oli veel seis viigis 13:13, kuid siis eksis Robert Viiber servil ja Horvaatia sai matšpalli, mis ka realiseeriti.

Eesti parimad punktitoojad olid Märt Tammearu 19 (+12) ja Renee Teppan 18 (+7) silmaga. Karli Allik panustas 12 (+7) ja Andri Aganits 10 (+9) punkti. Horvaatide parimana tõi Petar Dirlić 24 punkti (+19).

Vastuvõtul oli Eesti meeskond edukam 41% vs 39%, kuid rünnakul omakorda horvaadid 57% vs 51%. Blokis oli Horvaatia parem 12:7, servil lõid eestlased 6 ässa (19 viga), horvaadid 5 (20 viga).

Eesti alustas täna koosseisus Robert Viiber, Renee Teppan, Karli Allik, Märt Tammearu, Andri Aganits, Henri Treial, libero Silver Maar.

Avageim algas tasavägiselt, Treial viis Eesti 6:5 ette, ent õige pea olid horvaadid Teppani eksimuse järel omakorda 11:10 eduseisus, kirjutab Volley.ee mängu ülevaates. Geimi keskel pääses kodumeeskond 14:11 ette ja Alar Rikberg kasutas esimest mõtlemisaega. Servil palju patustanud Horvaatia järjekordse eksimuse järel oli vahe vaid punkt – 17:16 –, ent õige pea oli vastane juba nelja punktiga juhtimas (20:16) ja taas võeti time-out. Sellest Eesti enam väja tulla ei suutnud ja geimi võitis Horvaatia tulemusega 25:20.

Teine vaatus algas kaotusseisu jäämisega, ent vihaseks aetud Teppan viigistas 3:3 ja viis seejärel serviässast eestlased 4:3 ette. Visici äss andis Horvaatiale õige pea omakorda 7:5 eduseisu, ent Aganits seadis jalule 7:7 viigi. Edasi kulges geim horvaatide dikteerimisel ja Rikberg kasutas 9:12 kaotusseisul mõtlemisaega. Eesti võitles kõvasti ja Aganits seadis jalule 14:14 viigi, Teppani äss viis Eesti juhtima 16:14 ja nüüd kasutas vastane mõtlemisaega. Aga ka horvaadid ei olnud nõus midagi niisama ära andma ja otsustavatele hetkedele mindi vastu 18:18 seisult. Tammearu rünnak andis meile 22:20 edu, ent Horvaatia viigistas 23:23. Geimpallini jõudis esimesena Eesti – 24:23 – ent vastane võttis Challenge´i joonele astumise osas ja võitis selle – 24:24. Uuesti sai vastase serviveast geimpalli Eesti ja see ka realiseeriti. Geim meile 26:24.

Kolmandas geimis jäädi 2:6 taha ja Rikberg kutsus mängijad platsi äärde nõu pidama. Sedlaceki blokist auti rünnak tõi tabloole numbrid 10:5 ning geimi keskel oli Horvaatia kätte saanud 14:10 edu. Eesti jõudis Tammearu võimsa rünnaku järel punkti kaugusele (18:17), kuid horvaadid kasvatasid kiiresti vahe taas kolmepunktiliseks – 20:17. Tammearu tõi Eesti meeskonna veel kahe punkti kaugusele (22:20), ent horvaadid võitsid kolmanda geimi tulemusega 25:21.

Neljandas geimis alustas Treiali asemel Alex Saaremaa, ülejäänud koosseis sama. Tammearu rünnaku järel olid tablool viiginumbrid 6:6, Saaremaa vägevad rünnakupunktid hoidsid Eestit mängus – 9:9. Teppani punkti järel oli seis 12:12 ja Alliku järjestikused serviässad andsid Eestile seejärel 14:12 edu. Horvaatia eksimusest sai Eesti kätte 17:13 edu ja vastaste tehniline praak käristas vahe seejärel neljapunktiliseks. Horvaatia võttis vaide, mis venis ja venis, ent otsus oli Eesti kasuks. Viiber virutas seejärel veel serviässa – 19:14, time-out Horvaatiale. Saaremaa rünnaku järel olime peal 21:15 ja meie blokk tegi seisuks 23:17. Geimpalli tõi Teppani rünnak – 24:18 ja geimi võitis Eesti 25:19.

Nii pidi finaali pääseja selgitama viies geim. Seal suutis paremini alustada kodumeeskond, minnes Zeljkovici eduka rünnaku järel juhtima 4:2, Rikberg võttis kiirelt mõtlemisaja. Tammearu tõi eestlased punkti kaugusele (5:4), edasi mindi punkt-punktis, pooli vahetati Horvaatia 8:7 eduseisul. Teppan viigistas 8:8 ja seejärel ka 9:9. Horvaatia pääses taas ühega ette, ent Allik lõi kätest auti – 10:10 ja Aganits viis meid seejärel ühega juhtima. 13:13 seisult eksis Viiber servil ja Horvaatia sai matšpalli, mis ka realiseeriti – 15:13 ja mäng 3:2 Horvaatiale.

Teises poolfinaalis on vastamisi Tšehhi ja Ukraina. Homme seisab Eestil ees pronksimäng.