Eesti ujumiskoondist esindab Serbia pealinnas Belgradis toimuvatel tiitlivõistlustel üheksa ujujat. Koondise peatreeneri Toni Meijeli sõnul on võistkond heas seisus ja valmis võitlema kõrgete kohtade nimel.

„Meie ujujate tase on juba selline, kus poolfinaal on heal päeval tehtav kõigile ning mäng käib finaalikohtade nimel. Mis siin salata, Eneli (Jefimoval) ja Kregor (Zirgil) on head väljavaated ujuda end ka poodiumile, kuid esmalt tuleb finaaliks rada kindlustada,“ rääkis Meijel.

Tänasel pressikonverentsil kuulutati esmakordselt välja ka ujumiskoondise kapten ning seda rolli hakkab kandma Kregor Zirk. „Ujumises on kaptenil rohkem selline vaimne liidriroll ning oskus öelda õigel ajal, õigeid asju. Kregoril on meeletu kogemustepagas ning ta on tegelikult seda rolli edukalt ka juba eelnevatel tiitlivõistlustel kandnud,“ selgitas peatreener.

Jefimova läheb favoriidina 100 m rinnuliujumise starti

Ujumiskoondise kapteniks nimetatud Zirk jääb isiklike ootuste suhtes tagasihoidlikuks, kuid ennustab võistkonnale edukat nädalat. „Minu peamine fookus on ikkagi olümpiamängudele suunatud ja EM on vaheetapp Pariisi suunas,“ sõnas 24-aastane Zirk.

„Kergejõustikukoondis tegi äsja lõppenud EM-il head sooritused. See on meie jaoks hea kõrgusega latt, millest üle hüpata,“ muigas ujuja.

Eile avaldatud stardinimekirja järgi on naiste 100 m rinnuliujumises esinumber Eneli Jefimova, kes on startivatest sportlastest parima isikliku rekordiga.

„Lühiraja EM-i eel olin täpselt samas seisus. Need on vaid numbrid paberil,“ märkis Jefimova. „Viimane treeningperiood on möödunud hästi. Tunnen end terve ja tugevana ning olen valmis võistlustulle asuma.“

Jefimova treener Henry Hein selgitas, et Jefimova tuleb starti ka 200 meetri eelujumistes, kuid sealt edasi tehakse otsus juba tulemuste põhjal. „Eneli teeb eelujumise kaasa ja edasi otsustame jooksvalt, et kas on mõtet energiat kulutada, kuna olümpiat silmas pidades ei ole praegu vaja end tühjaks ujuda,“ sõnas Hein.

Pärast iseseisvuse taastamist on Eesti ujumiskoondis võitnud pika raja Euroopa meistrivõistlustelt ühe medali. Sellega sai 2012. aastal hakkama Triin Aljand, kes pälvis 50 m liblikujumises hõbemedali. Samas ei ole siinkohal tegemist olümpiadistantsiga.

Eesti ujumiskoondis Belgradi EM-il:

Eneli Jefimova

Kregor Zirk

Daniel Zaitsev

Ralf Tribuntsov

Alex Ahtiainen

Maria Romanjuk

Lars Kuljus

Aleksa Gold

Mariangela Boitšuk