Kohtumine sai ülimalt hoogsa alguse, sest Nedim Bajrami viis Albaania juba 23. sekundil juhtima. Rekordkiirest väravast polnud aga palju tolku, sest 11. minutil lõi Alessandro Bastoni viigivärava ja 16. minutil tegi Nicolo Barella kauglöök seisuks 2:1. Teisel poolajal tõmbas Itaalia käigu välja ja teenis veenva võidu.

B-alagrupi teises kohtumises alistas Hispaania 3:0 Horvaatia.

Otseblogi:

Enne mängu:

Itaalia on ajalooliselt kuulunud jalgpallimaailma suurjõudude sekka. Maailmameistriks on itaallased kroonitud neljal korral (1934., 1938., 1982. ja 2006. aastal) ning EM-tiitel on võidetud kahel juhul (1968. ja 2020. aastal).

Viimased suurturniirid on Itaalia jaoks olnud vastuolulised. Viimati toimunud EM-il saavutati esikoht, kui finaalis alistati penaltiseeria järel Inglismaa. 2016. aasta EM-il jõuti veerandfinaali ning 2012. aastal finaali. Maailmameistrivõistlustel on aga 2006. aasta tiitlivõidu järel läinud kõik allamäge. Nii 2010. kui ka 2014. aastal jäi Itaalia pidama alagruppi ning 2018. ja 2022. aasta maailmameistrivõistlustest jäädi üldse eemale.

Albaania mängib suurturniiril samal ajal alles teistkordselt. Debüüt tehti 2016. aasta EM-il. Toona kaotati Šveitsile 0:1 ning Prantsusmaale 0:2, kuid alistati viimases voorus Rumeenia 1:0.

Tänavuse EM-i valiksari kulges Itaalia jaoks vägagi keeruliselt ning kaheksa kohtumisega teeniti neli võitu, kaks viiki ja kaks kaotust. Alagrupi võitnud Inglismaale jäädi kindlalt alla ning kolmandaks tulnud Ukrainaga koguti võrdselt punkte. Ukraina pääses läbi play-off’i lõpuks samuti EM-ile.

Albaania kogus valiksarjas neli võitu, kolm viiki ja ühe kaotuse. Sellega teeniti alagrupis Tšehhi ja Poola ees esikoht.