„Sport on alati üllatusi täis, mitte kõik ei ole positiivsed, aga seekord tabas välk selgest taevast. Mina ei ole oma karjääri jooksul veel telefoni teel tiitlit võitnud,“ naljatles Stefan Arand pressiteate vahendusel oma kaheksanda MM-tiitli üle.

Kuu tagasi Belgias, Monsis toimunud S3 ringrajapaatide kestvussõidu kaks starti jäid hooaja viimasteks. Sari, mis muidu koosneb neljast 6-tunnisest sõidust ehk kokku võisteldakse 24 tundi, sai käesoleval hooajal ootamatu lõpu. Nimelt oli peale võistlustele registreerimise tähtaega kirjas vaid seitse ekipaaži, kuid reeglite järgi on miinimum kaheksa. Sel põhjusel on tühistatud ka enne jaanipäeva Poolas Augustowis toimuma pidanud etapp.

„Jah, sain kõne, et võistlust ei toimu. Info tuli juba paar päeva tagasi, kuid ootasime rahvusvahelise alaliidu kinnitust. Tänaseks on selge, et maailmameistri tiitel antakse välja kahe esimese sõidu põhjal ning antud tulemuste põhjal on Läti meeskond, Riga Powerboat, kelle teine sõitja olen mina, kroonitud meistriks,“ lisas Arand.

„Belgia etapp oli paras peavalu. Meil ju esimeses sõidus läks esikoha võitluse ajal trimm katki ning viimase pooltunniga tõi Nils paadi alles 10. kohal üle joone. Õnneks teine sõit oli probleemivaba ja tõime seal kindla võidu, mis tagas meile ka üldtabeli esikoha,“ rääkis Arand.

„Seekord oli spordijumal meie poolel. Kestvussõidud on nii pikad, et ega kui ka rajal kiireimad oleme, siis nina siiski sedavõrd püsti ei aja, et julgeks 100% enesekindlusega öelda, et see karikas oleks ka sõites tulnud. Aga tiitel on tiitel ja ajalukku on see nüüd nii kirjutatud. Mina tänan Riga Powerboat meeskonda ja oma tiimikaaslast Nils Slakterist, kes mind paati võtsid.“

Siiski ei ole Arandi hooaeg läbi, sest võitlus suurtele kohtadele käib F1 paadiklassis edasi, kus järgmine etapp sõidetakse juba kümne päeva pärast Itaalias, Olbias. „Ott Tänak tuli just samast kohast võiduga koju, ma ei tahaks kehvem olla,“ ütles Arand, kes F1 arvestuses on hetkel kuuendal kohal ning TOP3 on vägagi käega katsutavas kauguses.