28. augustil toimuv ava- ning 8. septembril aset leidav lõputseremoonia jõuab otseülekandes vaatajateni nii Delfi kui ERR-i vahendusel. Võistluste otseülekandeid vahendab Delfi, ERR-lle laieneb õigus pakkuda Eesti sportlaste sooritusi ning võistluspäeva kokkuvõtvat uudispilti. Levira tagab tehnilise partnerina ülekannete kõrge kvaliteedi. Kõik ülekanded on vaatajatele tasuta.

Pariisi paraolümpiamängude teleülekannete puhul on prioriteediks Eesti sportlaste startide vahendamine, seda nii eelvõistlustel kui finaalides. Hetkel on Eesti atleetidest paraolümpiamängude koha kindlustanud ujujad Matz Topkin ja Robin Liksor. Kergejõustiku MM-i neljas mees, kettaheitja Egert Jõesaar võistleb ülisuure tõenäosusega samuti Pariisis. Ujuja Susannah Kauli, triatleet Laura-Liis Juursalu, jalgrattur Mari-Liis Juuli ning käsirattur Janno Lepiku jaoks taotleb EPK lisakohti. Eesti koondise lõplik koosseis selgub juulis. Täiendavalt on plaanis näidata põnevamaid finaale erinevatelt spordialadelt.

Matz Topkini sõnul on paraolümpiamängude otseülekanded oluliseks teguriks puuetega laste toomisel spordi juurde. „Paraolümpiamängude otseülekanne on äärmiselt oluline Eestis paraspordi ja -sportlaste nähtavuse tõstmiseks. Meie pered, fännid, toetajad ja kohalikud spordifännid saavad lõpuks võimaluse lähemalt tutvuda sellega, mille nimel me tööd teeme. Eelkõige ma loodan, et otseülekannetest saavad motivatsiooni puudega lapsed, kellest võiks saada Eesti tulevased paraolümpialased,“ tõdes ujuja.

„Tänane päev on Eesti paraspordi jaoks tõeliselt ajalooline! Paraolümpiamängude otseülekanded on olnud juba pikka aega Eesti Paralümpiakomitee suur unistus ja üks peamisi eesmärke. Mul on väga hea meel, et heade partnerite abiga jõuavad tublide Eesti parasportlaste etteasted kõikide meie inimesteni,“ rõõmustas EPK president Monika Haukanõmm.

Andrew Parsons

„Kui Rahvusvahelise Paralümpiakomitee president Andrew Parsons Eestit külastas, siis toonitas ta, et tema kodumaal Brasiilias toimus paraolümpiamängude teleekraanile jõudmisega paraspordi populariseerimises tõeline läbimurre ning tänaseks on paraolümpiamängude vaatajanumbrid kohati suuremad kui olümpiamängudel. Ma olen kindel, et midagi sarnast leiab aset ka Eestis ning parasport pälvib tulevikus oluliselt rohkem positiivset tähelepanu,“ lisas ta.

Delfi ja Eesti Päevalehe sporditoimetuse juht Gunnar Leheste: „Delfi Meedial on suur privileeg esimesena Eestis vahendada meie parasportlaste võistlusi paraolümpiamängude otseülekannetes. Eesti ühe suurima meediamajana tunnetame selgelt sotsiaalset vastutust, mis niisuguse pilootprojektiga kaasneb. Antud sündmus on Eesti paraolümpia kogukonna jaoks kahtlemata märgiline. Meil on au selles hetkes niivõrd keskset rolli täita! Täname Eesti paralümpiakomiteed selle võimaluse eest. Soovin meie sportlastele raudset närvi ja mõistagi ka võistlusmõnu!“

ERR-i sporditoimetuse juht Rivo Saarna: „Koostöö tehnoloogiaettevõtte, erameedia, ERR-i ja Eesti Paralümpiakomitee vahel paralümpia toomisel vaatajateni on sümpaatne märk solidaarsest partnerlusest ja arengust ühiskonnas, millest kõigil osapooltel on ainult võita.“

Levira juhatuse liige Veiko Sepp: „Leviral on au ja privileeg olla Eesti Paralümpiakomitee partneriks selleks, et tuua spordihuvilisteni Pariisi paraolümpiamängude ülekanded.“

Levira voogedastusteenuste ärijuht Edgar Põhjamets: „Paneme õla alla oma satelliidikanalite ja meediahaldusteenustega tuues kohaliku kommentaariga parimas kvaliteedis telepildi Eesti vaatajateni.“

Eesti Paralümpiakomitee poolne ülekannete projektijuht ja kommentaator Indrek Petersoo: „Pariis paraolümpiamängude toomine Eesti inimesteni on olnud pikk protsess ja mul on väga hea meel, et tänu Kultuuriministeeriumi abile ja headele koostööpartneritele oleme jõunud suurepärase lahenduseni! Väga oluline töö on tänasega tehtud, aga veelgi suurem seisab ees - tahame pakkuda publikule tõeliselt meeldejäävaid ja erilisi hetki, kaasates võistlusi vahendama erinevate (para)spordialade asjatundjad. Seni on meie televaatajateni otseülekandes jõudnud 2016. aasta Rio de Janeiro paraolümpiamängude avatseremoonia, aga nüüd teeme ajalugu ja näitame esmakordselt võistluste otsepilti, et kõik fännid saaksid meie sportlaste etteastetele kaasa elada.“

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena