Pro klassis võitis 16 osaleja seas lätlane Kristians Burkovs, teine ja kolmas koht kuulusid Eesti sõitjatele, vastavalt Frederik Strelkov ja Karel Piiroja. Kümne eestlase, viie lätlase ja ühe leedulase konkurentsis võitis kvalifikatsiooni lätlane Jānis Bērziņš 92 punktiga.

„Päeva algus oli veidi konarlik, aga mida sõit edasi, seda paremaks läks,“ rääkis käesoleva hooaja eel Semiprost Pro-klassi liikunud Strelkov. „Võistlus ei olnud lihtne. Ma polnud enne selle autoga vihmas sõitnud. Õnneks trennis sadas samuti ja sain mingi aimduse võistluseks kätte.“

Strelkov lisas, et on väga rahul tiimi tööga. „Meeskonda lisandunud uued liikmed on kõik kohanenud väga kiiresti. Mida paremini teha? Jälitussõitudes pean olema agressiivsem.“

Pro klassile oli Jump for Drift lisaks Balti meistrivõistlustele Livonia (Eesti ja Läti ühine sari), Läti ja Eesti meistrisarja etapiks. Balti sarja liider on Burkovs (275 punkti), teine leedulane Valdas Vindžigelskis (245) ja kolmas Jānis Bērziņš (172,5). Eesti meistrivõistluste liider Strelkov (213) hoiab Balti arvestuses parima eestlasena neljandat positsiooni. Eesti sarjas jätkab teisena Piiroja (196,5) ja kolmandana Graig Meriloo (172). Livonia esikolmik: Burkovs (284), Strelkov (213) ja lätlane Rolands Bērziņš (200).

Parim eestlane oli Randar Kajo

37 osalejaga Lätist, Leedust, Soomest ja Eestist Semipro klassi võitis lätlane Daniels Baumanis, teine ja kolmas olid eestlased Randar Kajo ja Oskar Raud. Kvalifikatsiooni võitja Artur Altmets kogus 97 punkti.

Kajo märkis, et Laitse rada on tema kodurada ja sobib hästi tema autole. „Laitse hüpe on lähiriikide driftiradade kõige parem. Sellest on lihtne jätkata sõitu, hüpe ja sellele järgnev kurv on loomulikud,“ sõnas ta.

Parima tandemsõiduna tõi Kajo välja veerandfinaali Artur Altmetsaga. „Ma usaldan teda. Tema sõidu eesmärk on drifti juurte juures: tule, ma näitan, mida ma oskan. Sellist eessõitu on alati ülihea jälitada,“ rääkis ta. „Finaalis Baumanisega tegin mina esimeses kurvis väikese vea, tema pingutas teises kurvis törts üle ja sinna nurka ma end n-ö kinni sõitsingi.“

Semiprol olid mängus Balti ja Eesti meistrivõistluste punktid. Balti sarja juhib Baumanis (253,25 punkti), teine on Altmets (227) ja kolmas lätlane Kirils Malinovskis (220). Eesti meistrivõistluste esikolmik pärast teist etappi: Matti Küüt, Altmets (mõlemal 154 p) ja Kajo (148).

Martin Lain esimest korda poodiumil

Kõige osavõturohkem (42) oli Eesti karikavõistluste Street-klass, kus peale eestlaste osalesid ka lätlased. Poodium kuulus eestlastele: Martin Lain, Allan Bubnovski ja Martin Alliksaar. Kvalifikatsiooni parim oli Alliksaar 92 punktiga.

„Suuri ettevalmistusi ei teinud, vahetasime rehvid ära ja võtsime hoo sisse,“ rääkis esmakordselt poodiumile jõudnud Lain. „Tänan meeskonda, perekonda ja toetajaid.“

Karikasarja liider on Lain (166 p), järgnevad Alliksaar (154) ja Bubnovski (146).

Klassiülese Eesti juunioride karikavõistlustel oli esikolmik Raud (Semipro), Altmets (Semipro) ja Ruudi Lumiste (Street). Punktiarvestust juhib Altmets 154 punktiga Siim Oskar Hääle (127 p; Pro) ja Karl Rebase (111,5; Street) ees.