Kuigi avapoolajal oli mäng pigem Eesti käes, siis parim moment tekkis leedulastel, kui Matas Vareika lõi mõnelt meetrilt posti. Teise poolaja keskpaigas ragistas aga väravaraame ka Martin Vetkal.

Eesti asus kohtumist 82. minutil vahetusmees Mark Anders Lepiku väravast juhtima, kuid peagi oli seis taas viigis, sest 83. tegi võõrustajate poolelt skoori Giedrius Matulevicius. Üleminutitel polnud kaugel ka Leedu viigivärav, kuid vanameister Fedor Cernyhi kauglöök tabas posti.

Penaltiseerias kerkis eestlaste sangariks Karl Andre Vallner, kes tõrjus nii Justas Lasickase kui ka Cernyhi löögid. Erik Sorga vastas küll omapoolse eksimusega, aga Vetkal oli viienda lööjana ülesannete kõrgusel, tuues Eestile viienda Balti turniiri tiitli.

Enne mängu:

Värske peatreeneri Jürgen Henni ajastu algas laupäeval 4:1 võiduga Fääri saarte üle. Kuna Leedu alistasteises poolfinaalis Läti 2:0, siis mängivad tänavuse Balti turniiri tiitlile Eesti ja Leedu.

Eesti ja Leedu on varasemalt kohtunud 51 korral, millest meie koondis on võitnud 22 ja viigistanud 8 kohtumises. Viimati mängiti 2022. aasta novembris A. Le Coq Arenal, kui Eesti kindlustas 2:0 võidu Sergei Zenjovi ja Rasmus Peetsoni väravatest.

Rahvusvahelise jalgpalliliidu FIFA edetabelis on Eesti ja Leedu praegu üsnagi lähestikku. Esimene on 123. ja teine 137. positsioonil. Viimase aja mänguvorm on parem olnud aga leedulastel. Enne Fääri saarte alistamist oli Eesti kaotanud 11 matšist 10. Sinna vahele mahtus 1:1 viik Tai B-koondisega.

Leedu on sel aastal võitnud seni kõik kolm matši. Peale Läti alistamise oldi märtsis kahel korral üle Gibraltarist. Mullu seljatas Leedu EM-valikmängus aga Bulgaaria 2:0 ning viigistas Ungariga 2:2, Bulgaariaga 1:1 ning Montenegroga 2:2.