Island, kes oli neli päeva tagasi Wembley`l üllatanud Inglismaad 1:0 võiduga, kaotas Hollandile avapoolaja 0:1 ja pidi lõpuks oma väravast välja võtma neli palli.

Esimesel poolajal jõudis sihile Xavi Simons, kohe teise mängupoole alguses lõi värava teist matši järjest sihile jõudnud Virgil van Dijk. Viimase tosina minutiga tegid skoori veel ka Donyell Malen ja Wout Weghorst.

Kohtumise järel said Hollandi fännid kurva uudise, kui peatreener Ronald Koeman avalikustas, et Barcelona poolkaitsja Frenkie de Jong peab EMi vahele jätma.

„Testid on näidanud, et ta ei saa veel teha seda, mida ta peaks suutma. Ta saab hüppeliigesest valulise reaktsiooni pärast iga treeningut,“ sõnas Koeman Hollandi televisioonile.

Holland alustab EMi pühapäeval, kui kohtub Hamburgis Poolaga. Veel on samas D-alagrupis Prantsusmaa ja Austria.

Poola alistas eile Türgi 2:1. Võitjate poolel jõudsid väravani Karol Swiderski ja Nicola Zalewski, Türgi eest lõi värava Baris Yilmaz.