Itaalia täiendas kullarivi tänu meeste poolmaratonile. Individuaalses arvestuses tuli Itaaliale kaksikvõit. Yemaneberhan Crippa läbis pisut enam kui 21 km ajaga 1:01.03, Pietro Riva kaotas talle ühe sekundiga. Kolmandaks tuli Saksamaa esindaja Amanal Petros (+0.04). Võistkondlikus arvestuses järgnesid Itaaliale Iisrael (+0.35) ja Saksamaa (+1.59).

Eesti koondislastest sai Tiidrek Nurme 40. koha (+3.57), Leonid Latsepov lõpetas 51. (+6.06) ja Olavi Allase 53. kohaga (+6.45). Võistkondadest sai Eesti 10. koha (+16.23).

Naiste poolmaratonis triumfeeris norralanna Karoline Grövdal ajaga 1:08.09. Talle järgnesid Joan Chelimo Melly (Rumeenia, +0.46) ja Calli Hauger-Thackey (Suurbritannia, +0.49). Võistkondlikult läks kuldmedal Suurbritanniasse.

Õhtuse programmi naelad olid naiste kõrgushüpe ja naiste 100 meetri jooks. Kõrgushüppe viimaste aastate säravaim täht, ukrainlannast tiitlikaitsja Jaroslava Magutšihh, ületas 2.01 ja noppis võrdlemisi kindla võidu. Teiseks tuli 18-aastane serblanna Angelina Topic (1.97) ja kolmandaks teine ukrainlanna Irina Geraštšenko (1.95).

100 meetri finaal oli tasavägisem. Karjääri jooksul juba viienda EM-kulla võitnud britt Dina Asher-Smith sai ainsana aja alla 11 sekundi, tema tulemus oli 10,99. Asher-Smithi eeldatavalt kõige ohtlikum konkurent Ewa Swoboda (11,03) tuli teiseks. Poolatar edestas vaid nelja tuhandikuga Itaalia sprinterit Zaynab Dossot.

Dina Asher-Smith.

Meeste vasaraheites jätkus poolaka Wojtech Nowicki valitsusaeg EM-idel. Ta oli Euroopa parim ka 2018. ja 2022. aastal, muudest suurtest tiitlitest kuulub talle 2021. aasta Tokyo olümpiakuld. Nowickile tõi kulla viimases voorus heidetud 80.95, ta möödus ungarlasest Bence Halaszist (80.49) ja ukrainlasest Mõhhailo Kohhanist (80.18).

Meeste 800 meetri jooksu suutis EM-i ajaloos esimese prantslasena Gabriel Tual (1.44,87). Karjääri esimese täiskasvanute tiitlivõistluste medali võitnud Tualile järgnesid Mohamed Attaoui (Hispaania, +0,33) ja Catalin Tecuceanu (Itaalia, +0,53).

Naiste kolmikhüppes triumfeeris 14.85-ga hispaanlanna Ana Peleteiro-Compaore. Tugba Danismazile (Türgi) kuulus 14.57-ga hõbe ja Ilionis Guillaume’ile 14.43-ga pronks.

Iirimaa sai tähistada selle EM-i teist ja ajaloo viiendat EM-kulda. Naiste 1500 meetri jooksus oli parim Ciara Mageean ajaga 4.04,66. Lisaks oli Iirimaa Roomas parim ka 4x400 meetri segateatejooksus. Teiseks tuli Georgia Bell (Suurbritannia, +0,67) ja kolmandaks Agathe Guillemot (Prantsusmaa, +1,03).

Naiste 3000 meetri takistusjooksu võitis Euroopa hooaja tippmargiga 9.16,22 prantslanna Alice Finot. Hõbemedal läks Gesa Felicitas Krausele (Saksamaa, +1,84) ja pronks Elizabeth Birdile (Suurbritannia, +2,17).