Hooaja avaetapile registreerus kokku 57 paari, kelle seas on 36 meeste ja 21 naiste paari. Reedel alustatakse kvalifikatsioonidega, põhiturniir saab hoo sisse laupäeval ning samal päeval mängitakse ka veerandfinaalid. Pühapäeval toimuvad poolfinaalid ja kohamängud. Reedel algab võistluspäev kell 17, laupäeval ja pühapäeval kell 10. Pühapäevastest kohtumistest näeb otsepilti Delfi vahendusel.

Meeste turniiri põhifavoriitideks on Poolast MK-etapilt, kus langeti kõrgetasemelises kvalifikatsioonis konkurentsist, naasvad Urmas Piik ja Dmitri Korotkov. Kõrgetele kohtadele pretendeerivad ka Mihkel Nuut ja Karl Maidle ning selleks suveks väljakul teineteist leidnud Rasmus Meius ja Cris-Karlis Lepp ning Karl Jaani ja Siim Ennemuist. Škoda Rakvere Cupil näeb mängimas ka Kusti Nõlvakut, kelle paariliseks on Karl Stamm.

Naiste kindel kullapretendent on Eesti esipaar Heleene Hollas ja Liisa Remmelg, kelle kõrval pürgivad pjedestaalile Gerli Gull ja Mari Loorman, Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste, Hanna Pajula ja Liisa Põldma. Standard rannavolle suvetuuri avaetapil jooksevad liivale ka värskelt Eesti naiskonna ajaloo esimese Kuldliiga turniiri lõpetanud koondislased Marily Lass ja Mirjam Karoliine Kask. Kui meeste turniiril on võistlustules vaid Eesti paarid, siis naiste konkurentsis näeb mängimas ka noori soomlannasid Ester Hirvoneni ja Peppiina Mäenpääd.

Standard rannavolle suvetuuri ajakava ja tulemusi näeb veebilehelt skoor.ee. Meeste põhiturniiri ajakava näeb siit, naiste oma siit.