Žalgiris jäi avakohtumises oma kodupubliku ees Vilniuse Rytasele alla 88:89. Tiitlikaitsjad olid veel kaks ja pool minutit enne lõppu turvalises, 10-punktilises eduseisus (73:63), ent Rytas suutis mängu lisaajale viia. Seal võttis ühepunktilise võidu Vilniuse klubi.

Rytase poolel oli parim 19 punkti toonud Gytis Radzevičius, Justin Gorham ja Robert Cole lisasid võrdselt 15 silma.

Žalgirise eest viskas Lukas Lekavicius parimana 21 punkti. Laurynas Birutis kogus 14 punkti ja seitse lauapalli. Dovydas Giedraitis viskas 16 punkti, kuid kaotas viimasel rünnakul palli.

Rytase peatreener Giedrius Žibėnas ei olnud matši järel oma mängijate kiitmisega kitsi.

„See oli puhas mängijate võit. Kui oled mõni minut enne lõppu veel 10 punktiga taga, pead sa näitama suurt iseloomu, et tagasi tulla ja lisaajal võita,“ märkis peatreener.

Kolme võiduni peetav finaalseeria jätkub reedel Vilniuses.