Kohtumise avapoolaeg kuulus täielikult Borussiale. Mängu 21. minutil pääses karistusalasse Karim Adeyemi, kuid Saksa klubi mängumehe sooritus ebaõnnestus. Kõigest kaks minutit hiljem avanes suurepärane võimalus veel ka Niclas Füllkrugil, kes suunas nahkkera Courtois´i seljataha posti. Poolaja teises pooles avanesid arvestatavad võimalused veel ka Adeyemil ja Marcel Sabitzeril, kuid mõlemal juhul päästis Courtois oma meeskonna halvimast.

Mängu teist vaatust alustas särtsakamalt Hispaania klubi ning minut-minuti haaval saadi ühe enam mängu sisse. Esimene tõeliselt hea võimalus avanes Realil 49. minutil, kui Toni Kroosi karistuslöögi tõi ristnurgast ära Gregor Kobel. Karjääri lõpetav Saksamaa jalgpallur mängis rolli ka 25 minutit hiljem lahti rullunud otsustavas momendis, andes karistusalasse filigraanse nurgalöögi, mille suunas võrku Daniel Carvajal. 1:0 eduseisu haaranud Madridi klubil avanes veel mitmeid võimalusi, millest üks suudeti ka ära lüüa. Mängu 83. minutil sai keskväljal käkiga hakkama Ian Maatsen ning Jude Bellinghami söödu järel sahistas võrku Vinicius Junior.

2:0 võidu teeninud Madridi Real krooniti klubi ajaloos juba 15. korda Meistrite liiga võitjaks. Seejuures on jäädud võitmatuks viimasest 11-st hooajast koguni kuuel.

Eestlane Londonis, anna endast teada! Oled minemas laupäeval Wembley staadionil jalgpalli Meistrite liiga finaalile? Äkki liigud sa niisama Londonis ringi, plaanides külastada ametlikku fännitsooni või mõnda muud finaali ühisvaatamist? Anna endast Delfi sporditoimetusele teada ja vahenda ka meie lugejatele linnas ja staadionil valitsevaid meeleolusid! Kirjuta meile aadressile sport@delfi.ee!

Enne finaali:

Borussia on tänavuse hooaja suurüllataja, kes murdis läbi kõige tugevamast alagrupist, kus mängisid PSG, AC Milan ja Newcastle United. Hiljem alistasid sakslased play-off`is PSV Eindhoveni, Madridi Atletico ja PSG.

Rekordilied 14 korda Meistrite liiga võitnud Real läbis alagrupiturniiri maksimaalse 18 punktiga ning sai väljalangemismängudel jagu RB Leipzigist, tiitlikaitsjast Manchester Cityst ja Müncheni Bayernist.

Real püsib sel hooajal eurosarjas kaotuseta. Viimase 11 aasta jooksul on Hispaania gigant kroonitud juba viis korda Meistrite liiga võitjaks.

Borussia viimane Meistrite liiga finaal pärineb 2013. aastast, mil esikohamäng oli samuti Wembley`l. Siis jäi kuulus Saksamaa klubi alla kodusele rivaalile Müncheni Bayernile 1:2. Borussia on tugevaima eurosarja võitnud korra - see juhtus 1997. aastal, kui alistati Torino Juventus.

Kui Real krooniti tänavu Hispaania meistriks, siis Dortmund piirdus Bundesligas alles viienda kohaga.

„Meistrite liiga finaal on kõige olulisem ja kõige ohtlikum mäng,“ sõnas Reali peatreener Carlo Ancelotti eilsel pressikonverentsil. „Sul peab olema natuke õnne, peate mängima hästi ja mitte kunagi oma valvsust kaotama, kuid kui jõuate lõplikule edule väga lähedale, hakkate muretsema.“

Dortmundi poolkaitsja Julian Brandt mõistab, kui suur väljakutse nende ees seisab. „Nad [Real] on ülim vastane, nende edust ja ajaloost pole Meistrite liigas midagi suuremat,“ sõnas Brandt. „Aga kui me ei usuks, võiksime Dortmundi jääda.“