Seeria neljanda kohtumise kaotanud Dallas haaras mängu juhtohjad juba avaveerandi keskel, mil 17:1 vahespurdiga eduseis 16-punktiliseks käristati. Teisel veerandajal suurendati eduseisu veelgi ning poolajapausile mindi juba 69:40 juhtimisel.

Teine poolaeg kulges punkt-punkti taktis ja suureks kärisenud vahet Minnesotal tagasi mängida ei õnnestunudki. Kolmanda veerandajal järel juhtis Dallas 97:73 ja 4:1 seeriavõit kindlustati tulemusega 124:103.

Dallase eest tegi taas särava mängu Sloveenia superstaar Luka Dončić, kes viskas 36 punkti, korjas 10 lauapalli ja jagas viis resultatiivset söötu. Kyrie Irving ladus samuti 36 sanga, noppis 10 lauapalli ja andis viis korvisöötu. Kaotajate parimad olid 28 silmaga Anthony Edwards ja Karl-Anthony Towns.

Dallas läheb NBA finaalseerias vastamisi Boston Celticsiga, kes alistas idakonverentsi finaalis mängudega 4:0 Indiana Pacersi. Nelja võiduni mängitava seeria esimene kohtumine peetakse Eesti aja järgi 7. juuni varahommikul kell 3.30.