Võistluste avapäeval hoolitses Eesti ujujate parima tulemuse eest Alex Ahtiainen, kes ainsa eestlasena murdis A-finaali ning saavutas kaheksanda koha.

Ahtiainen läbis eelujumistes 100 m liblikat ajaga 52,77 ning pääses paremuselt viienda ajaga finaali. Finaalis oli eestlasel võimalus mõõtu võtta mitmete maailmastaaridega nagu olümpiavõitjate Kristof Milaki, Chad le Closi ja 100 m seliliujumise maailmarekordi omaniku Thomas Cecconiga.

Aprilli keskel Bergenis hooaja tippmargi 52,52 ujunud Ahtiaineni finaal ebaõnnestus ning ta pidi leppima ajaga 53,32. Esikoha teenis Euroopa rekordi omanik Kristof Milak, kes ajaga 50,95 kordas ka võistluste rekordit. Teisena lõpetas hollandlane Nyls Korstanje (51,97) ja kolmandana jaapanlane Genki Terakado (52,03).

Eelmise nädala alguses viirushaiguse küüsi langenud Kregor Zirk jättis Mare Nostrumi võistlustuuri esimese etapi Prantsusmaal vahele, kuid oli kolmapäeval võistlustules. Ta startis 100 m liblikujumises, kus hooaja tippmargiga 54,07 pidi leppima 22. kohaga.

„Kokkuvõttes umbes selline ujumine nagu ma eeldasin,“ rääkis ujuja peale starti. „Vajutasin küll gaasi, kuid hetkel ei ole seda kiirust, et suurte poistega kõrvuti püsida.“

„Positiivne oli see, et finišiseina puudutades oli tunne, et võiksin ühe 100 meetri veel otsa panna,“ lisas Zirk, kes täna stardib oma põhialal 200m liblikujumises ning teeb kaasa ka kolmanda etapi Monacos.