Kahel esimesel võistluspäeval 100- ja 200 meetri rinnuliujumises kolmanda koha teeninud 17-aastane Jefimova pani võistlustele võiduka punkti 50 m rinnulisprindis.

Hommikul eelujumistes basseinipikkuse 30,50-ga läbinud Jefimova suutis õhtul oma aega veelgi parandada ning tulemusega 30,09 saavutas kindla esikoha. Enda nimele kuuluvast rahvusrekordist jäi teda lahutama vaid üks sajandik.

„Kuna see võistlus oli mõeldud ikkagi ettevalmistuse ühe osana, siis tulemused olid päris okeid,“ muljetas Jefimova peale finaali pressiteate vahendusel. „Ujusin kaks hooaja tippmarki, mida on väga hea enne EM-i näha.“

Küsimusele, kas eestlanna tahaks EM-il kaasa teha ka 200 m rinnuliujumises, vastas Jefimova, et tema seda otsusta. „Mina ei otsusta seda, teen mida treener ütleb, kuid see pole saladus, et mulle meeldib pigem sprintida,“ muigas ujuja.

Henry Heina hoolealuse tulemus kergitas ta maailma hooaja edetabelis jagama neljandat kohta Tatjana Smithiga. Kolm naist on alistanud 30-sekundi piiri.

„Kõige olulisem, mis me siit võistluselt kaasa võtame, on see, et Eneli on terve,“ rääkis Hein. „Töö jätkub ning Euroopa meistrivõistlustel proovime pigem olümpiamänge silmas pidades tehnikat paika saada.“