Mitu korda said eest ära erinevad suuremad jooksikutegrupid, kuid kedagi pikema vahega ära ei lastud. Finišisirgel oli näha, et viis ratturit on teistest väikese vahega ees. Väikesest pundist sprintis end lõpusirgel esimeseks Siim Kiskonen (Votas Tartu-2024 BY CCN), kellele järgnesid Eesti rahvuskoondise esindajad Karl Patrick Lauk ning Rait Ärm.

„Sõit polnud kontrolli all ja äraminekuid oli väga palju. Mõnes olin sees ja mõnes polnud, aga õnneks õiges minekus ma olin sees,“ selgitab Kiskonen korraldajate pressiteate vahendusel. „Eestis võtta profivõit on kindlasti väga eriline tunne,“ lisab ta.

Teise koha Tour of Estonial sai Tartu etapi teisena lõpetanud Karl Patrick Lauk, kelle vahe üldvõitja Kiskoneniga oli üks sekund. Lauk on varasemalt kaks korda võitnud Tour of Estonia, aastatel 2017 ja 2021. Kolmanda koha sai Tour of Estonial Rait Ärm, kes lõpetas ühtlasi tänase etapi kolmandana. Tema vahe Karl Patrick Lauguga oli 3 sekundit.

Võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha profiklubi Uno-X Mobility. Mägedekuninga tiitli sai Rootsi rahvuskoondise esindaja Lukas Vernersson. Parim noor rattur oli lätlane Karlis Klismets (Energus Cycling Team). Kõige aktiivsema ratturi särgi sai Eesti koondise esindaja Karl Patrick Lauk. Velotuuri liidrisärgi sai selga Siim Kiskonen (Votas Tartu-2024 BY CCN).

Kõiki Tour of Estonia tulemusi vaata SIIT.

Homme toimub 43. Tartu Rattaralli. Teiste hulgas on stardis ka paljud tuurist osa võtnud tiimid.