Rootsi pääses tšehhide vastu avakolmandikul kahel korral ühe väravaga juhtima, kuid kodumeeskonnal oli mõlemal juhul vastus olemas. Teisel perioodil vastasid juba tšehhid kolme järjestikuse väravaga, mis sündisid kõigest kolme minuti jooksul. Kolmandiku lõpus vähendas Joel Eriksson Ek arvulisest ülekaalust rootslaste kaotusnumbrid veel 3:5-le, ent otsustaval perioodil tegi Lukas Sedlak kahel korral skoori ja kindlustas võõrustajatele finaalipääsu.

Lõpus sahistas Sedlak ka kolmandat korda rootslaste väravavõrku, kuid seda kohtunikud ei lugenud.

Kaks väravat viskas tšehhide poolel lisaks Sedlakile ka Ottawa Senatorsi ründaja Dominik Kubalik. Carolina Hurricanesi mängumees Martin Necas sai kirja värava ja kolm resultatiivset söötu.

Tšehhi pääses MMi finaali esmakordselt alates 2010. aastast. Toona suutsid tšehhid ka maailmameistriks tulla, kui alistasid kullamatšis Venemaa 2:1.

Šveits lõpetas tiitlikaitsja teekonna

Teises poolfinaalis kaotas tiitlikaitsja Kanada Šveitsile karistusvisete järel 2:3.

Sel turniiril suurepärast mängu näidanud šveitslased asusid avakolmandiku lõpus kahe oma NHLi mehe, Kevin Fiala (Los Angeles Kings) ja Nino Niederreiteri (Winnipeg Jets) väravatest 2:0 juhtima. Kanada suutis teise perioodi lõpus Brandon Tanevi tabamusest vahe minimaalseks mängida.

Šveitsi edu püsis normaalaja lõpuminutiteni, mil John Tavares viskas 127 sekundit enne sireeni kanadalaste arvulisest ülekaalust päästva 2:2 viigivärava. Sellise skooriga normaalaeg lõppeski ning mäng läks lisaajale. Seal oli võimalusi mõlemal poolel, ent ühtegi väravat ei sündinud ja seega pidid võitja selgitama karistusvisked.

Bullitite seerias jõudis esimesena sihile kanadalane Connor Bedard, kuid Šveitsi poolel vastasid tabamusega Kevin Fiala ja Sven Andrighetto. Kuna neli ülejäänud Kanada hokimeest vastaste puurilukku Leonardo Genonit üle mängida ei suutnud, pääseski finaali Šveits.

Šveitsi meeskond mängis viimati kullamatši 2018. aastal, mil kaotati Rootsile karistusvisetega 2:3.