Kahetsusväärne intsident leidis eelmisel aastal, mil Die Aktuelle avaldas intervjuu Michael Schumacheriga, mis tegelikult polnud intervjuu Michael Schumacheriga.

Nimelt reklaamis ajakiri oma kaanel „ülemaailmset sensatsiooni“, milleks oli Schumacheri esimene intervjuu peale õnnetust. „Ei mingeid nappe, hägusaid lauseid sõpradelt. Vastused temalt endalt! Michael Schumacher, 54!“ teatasid nad esikaanel.

Artiklis endaski selgus tõde alles viimasel real, kus ajakiri möönis, et tegelikult nad Schumacheriga siiski ei rääkinud. Konks oli selles, et vastuseid ei andnud Schumacher, vaid tehisintellekt.

Nüüd selgus, et lisaks avalikule vabandusele tasus Funke meediagrupp Schumacheri perekonnale ka 200 000 euro suuruse kompensatsiooni. Skandaali tõttu sai toona sule sappa ka Die Aktuelle peatoimetajana töötanud Anne Hoffmann.

55-aastane Schumacher sattus 2013. aastal suusaõnnetusse, kus sakslane vigastas pead. Mehe tervise kohta on ilmunud väga vähe infot. Tema abikaasa Corinna selgitas 2021. aastal, miks vormeliässa tervislikku seisu meediaga ei jagata. „Michael ütles alati, et privaatsed asjad peaksid olema privaatsed. Minu jaoks on väga oluline, et ta saaks võimalikult rahulikult oma eraelu jätkata. Michael kaitses meid alati, nüüd kaitseme teda,“ ütles naine.

Michael Schumacher võitis vormel 1 karjääri jooksul seitse maailmameistritiitlit, sportlaskarjäärile tõmbas ta joone alla 2012. aastal.