Esimesed kaks matši pakkusid tasavägised mõõduvõtud, kus Rapla võitis avamängu võõrsil 68:59 ning Pärnu omakorda jäi teises matšis võõrsil peale 65:55. Ka pronksiseeria kolmanda mängu esimesel poolajal olid mõlemad meeskonnad hädas visketabavusega.

Pärnu võitis avaveerandi 12:8, aga seejärel sai Rapla rünnaku lippama ning pikemale mõttepausile läksid suvepealinlased 20:29 kaotusseisus. Sealjuures Pärnu sopsas esimesel poolajal mängust 24-st viskest vaid viis ja Rapla 30-st 11.

Mõttepausi järel said mõlemad meeskonnad püssid paukuma. 780-pealise publiku ees vähendasid suvepealinlased jõuliselt vahet, parimal juhul jõudsid nad kahe punkti kaugusele ning otsustava veerandi eel olid nad taga 46:50. Viimase minuti alguses tõi Pärnu tsenter Menno Dijkstra tabav kaugvise tabloole seisu 64:67 ja Tormi Niitsu mööda läinud kolmese järel olid suvepealinlastel võimalus mäng enda kasuks keerata.

15 sekundit enne normaalaja lõppu läks Siim-Markus Post vabaviskejoonele, kus ta sopsas esimese ja eksis teisel, aga Pärnu mängujuht sai õnnelikult kätte ründelaua. 65:67 seisult võttis Post kaugviske, mis jäi lühikeseks… 65:68 lõppseisu vormistas vabaviskejoonelt Rapla äär Voldõmõr Ševtšenko.

Rapla parematena viskasid Eric Hunter 17, vahetusest sekkunud Martin Paasoja 15 ja Tormi Niits 12 punkti. Pärnut vedas Post, kelle arvele jäi 22 punkti, 9 lauda ja 9 korvisöötu. Pronksiseeria kolmas kohtumine toimub laupäeval kell 17 Rapla Sadolini spordihoones.