Praeguseks juba 38-aastane Kaia Kanepi tiirleb hoolimata profisportlase kohta kõrgest east endiselt tennisekarussellis, ning kui algavad slämmiturniirid, saame pea alati tema nime kuulda ja lugeda. Paraku on selle nime juures juba terve viimane aasta rasvane tärn, kuna paljude silmis kaotas ta tõsiseltvõetavuse pärast möödunud aastal lahvatanud Venemaa skandaali, kui Kanepi seisis ühel pool võrku agressorriigi mängija Angelina Gabujevaga.

Kanepi neli WTA turniiri võitu ja seitse slämmiturniiri veerandfinaali on kõva sõna – sellest rohkemat pole Eestis suutnud keegi –, kuid tänavune Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooniturniiri avaringi kohtumine pani tõsiselt kukalt kratsima. Maailma edetabelis 246. kohta hoidva Kanepi mängus polnud mingisugust soovi, tahet, võitlusvaimu ega kirge, mille toel võinuks kohtumise 18-aastase Horvaatia tennisisti Petra Marčinkoga (WTA 225.) enda kasuks kallutada. Olgem ausad, vastane oli alistatav, kuid Kanepi ei soovinud seda. Möödus tund ja 13 minutit ning Marčinko kindlustas 6:2, 6:4 võiduga koha teises ringis, Kanepi sammus aga, pea norus, riietusruumi.