Esimese asetusega Celtics sai põhiturniiril idas kuuenda koha saanud Pacersist koduväljaku jagu lisaajal 133:128 (34:31, 30:33, 30:29, 23:24).

Suurema osa kohtumisest eduseisus olnud ja kolmandal veerandajal 13 punktiga juhtinud Celtics jäi normaalaja viimastel minutitel ise mõne punktiga kaotusseisu. Võõrustajad päästis välja Jaylen Brown, kes 5,7 sekundit enne normaalaja lõppu kaugviskega seisu viigistas 117:117 peale. Lisaajal panid võõrustajad napi paremuse maksma.

Jayson Tatum viskas võitjate kasuks 36 punkti ja noppis 12 lauapalli. Jrue Holiday panustas võitu 28 ja Jaylen Brown 26 silma. Pacersi poolel said kaksikduubli kirja Tyrese Haliburton (25 punkti, 10 söötu), Pascal Siakam (24 punkti, 12 lauapalli) ja Myles Turner (23 punkti, 10 lauapalli).

Nelja võiduni peetava seeria teine kohtumine toimub ööl vastu reedet Bostonis.

Eesti aja järgi täna öösel alustavad läänekonverentsi finaali Dallas Mavericks ja tiitlikaitsja Denver Nuggetsi alistanud Minnesota Timberwolves. Koduväljakueelis on Minnesotal.