A-alagrupi viimases mängus alistasid šveitslased 3:1 soomlased. Kui avakolmandikul väravaid ei nähtud, siis teise perioodi esimese seitsme minutiga viskasid Kevin Fiala ja Andrea Glauser Šveitsi 2:0 ette. Kümmekond minutit hiljem vähendas Jere Innala põhjanaabrite kaotusseisu minimaalseks. Kolm minutit enne normaalaja lõppu vormistas Fiala Šveitsi 3:1 võidu.

Alagrupi kolme võidu ja nelja kaotusega lõpetanud Soomel oli edasipääs mängu eel juba tagatud, sest Suurbritannia üllatas mõni tund varem võiduga Austria üle. Šveits tõusis võiduga grupis teiseks ja läheb kaheksa seas vastamisi Saksamaaga.

Soomet ootab veerandfinaalis ees B-grupi võitja Rootsi, kes läbis alagrupi täiseduga. Teisipäevaõhtuses viimases mängus seljatasid rootslased Slovakkia 6:1. Rootsi eest said käe valgeks Lucas Raymond, Erik Karlsson, Andre Burakovsky, Isac Lundeström ning Joel Eriksson (2). Slovakkia auvärava viskas Michal Ivan.

Slovakkia pääses B-grupist viimasena veerandfinaali, kaheksa parema seas minnakse vastamisi Kanadaga. Kahes ülejäänud veerandfinaalis kohtuvad Šveits - Saksamaa ning USA - Tšehhi. Veerandfinaalid peetakse Tšehhis neljapäeval, finalistid selgitakse välja laupäeval. Finaal- ja pronksimäng on kavas pühapäeval.