Karel Tilga andis Eesti Kergejõustikuliidule teada, et seoses 6 nädalat tagasi treeningul tekkinud kerge põlvevigastusega on ta sunnitud loobuma Euroopa meistrivõistlustel osalemisest. Vigastus on paranemisjärgus, aga kogu hooaega ja Pariisi olümpiamänge silmas pidades on mõistlik mitte riskida.

Kareli treeningud jätkuvad ja ettevalmistus olümpiamängudeks käib. Plaan on osaleda USA lahtistel meistrivõistlustel kümnevõistluses, mis toimuvad 21.-22. juuni Eugene’is.

Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniperiood lõppeb 26. mai ning osalevate sportlaste nimekirjad saavad selgeks hiljemalt 29. mai.

Kvalifitseerunute edetabelis eestlastest kõrgeimal kohal asunud Tilga loobumine tähendab, et lisaks sarnaselt talle EM-normi ületanud Janek Õiglasele ja Johannes Ermile avaneb kolmandale koondisekohale pretendeerimiseks hea võimalus Maicel Uibole või Risto Lillemetsale, kel mõlemal olemas piisavalt kõrged reitingupunktid EMile pääsemiseks.

Kergejõustikuliidu statuudi järgi on vähemalt hetkeseisuga ehk loetud päevad enne kvalifikatsiooniperioodi lõppu eelisseisundis Lillemets, kes tänavu lõpetanud ühe kümnevõistluse, lisaks katkestas äsja Götzise kümnevõistluse krampide tõttu. Uibo asub küll EMi ränkingus Lillemetsast eespool, ent pole sel hooajal seni näidanud oma võistlusvalmidust mitmevõistluses ega ka ühelgi üksikalal osaledes.