Läti asus avakolmandiku lõpus Ralfs Freibergsi väravast juhtima, kuid Slovakkia suutis viimase kolmandiku alguses Martin Pospisili tabamusest viigistada. Kui normaalaega jäi mängida pisut alla kahe minuti, viis Peter Cehlarik slovakid 2:1 ette. Läti vahetas väravavahi kiiresti kuuenda väljakumängija vastu ja juba 24 sekundit hiljem suutis Oskars Cibulskis täpse kaugviskega mängu lisaajale päästa.

Lisaajal said lätlased kahel korral mängida neljakesi kolme vastu, ent päästvat võiduväravat ei sündinud. Võitja otsustasid karistusvisked, kus tegi kahel korral skoori Dans Locmelis, kelle teine tabamus tõi ka lätlastele võidu.

Läti on viimase vooru eel 9 punktiga viiendal kohal ja kaotab Slovakkiale kolme silmaga. Meie lõunanaabrid pääsevad veerandfinaali, kui võidavad B-alagrupi viimases mängus USA-d normaalajal ja Slovakkia kaotab samal ajal normaalajal Rootsile.

A-alagrupis võitis Kanada eile liidrite mängus Šveitsi 3:2. Kõik kanadalaste väravad sündisid seejuures arvulisest ülekaalust, neist kaks viskas Dylan Cozens.

Viimases voorus kohtub Kanada peoperemeeste tšehhidega ja Šveits Soomega.