Tasavägiselt alanud kohtumise avapoolaja võitis Pärnu 35:34 ning kolmandal veerandajal kärises võõrustajate eduseis korraks isegi 8-punktiliseks. Rapla tegi aga vahe tasa ja otsustava veerandaja eel juhtis Pärnu 54:53. Viimase kümne minutiga viskas Pärnu aga kõigest viis punkti ning Rapla teenis kindla 68:59 võidu.

Rapla parim oli Tormi Niits 15 punkti ja 12 lauapalliga. Obrad Tomic lisas 14 ja Eric Hunter 13 silma. Pärnu poolelt kogus kahekohalise punktisumma vaid Brandon Alston, kelle arvele jäi 18 punkti.

Pronksiseeria peetakse kolme võiduni. Teine mäng on järgmisel teisipäeval Raplas ja kolmas mäng neljapäeval uuesti Pärnus.

Enne kohtumist:

Pärnu jäi poolfinaalis alla Tartu Ülikoolile mängudega 1:3, Rapla kaotas tiitlikaitsjale Kalev/Cramole 0:3.

Rapla peatreeneri Brett Nõmme kommentaar: „Pärnu on olnud heas hoos ning koduväljakul on nad eriti ohtlikud. Peame olema valmis erinevateks kaitse formatsioonideks ning samal leidma ise sobiva kaitselahenduse, et takistada Posti ja Valget.“

Tänase mängu pääsmeid saab osta Piletitaskust.

Kullaseeria Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool Maks & Mooritsa vahel algab järgmisel kolmapäeval Tallinnas Kalevi spordihallis.