Turniiri kolme võiduga alustanud Läti jäi sakslaste vastu avakolmandiku lõpuks 0:2 kaotusseisu. Teisel kolmandikul kärises seis juba 0:7-le, enne kui Läti suutis oma avavärava visata.

Viimasel kolmandikul jõudsid sakslased veel korra sihile ja lõppnumbriteks jäi 1:8. John Peterka sai kirja kaks väravat, resultatiivsuspunkti teenisid lausa 15 sakslast.

Lätil on nüüd tabelis 7 punkti, kahe kaotuse kõrvale teise võidu saanud Saksamaa arvel on 6 silma.

Lätil seisab ees kaks puhkepäeva, kuid laupäeval minnakse vastamisi tugeva Rootsiga. Pärast seda jääb meie lõunanaabritel veel mängida Slovakkia ja USA-ga.

Teises B-grupi mängus alistas Slovakkia Poola 4:0 ja tõusis Rootsi järel teiseks.

A-alagrupis võitis võõrustaja Tšehhi Taanit 7:4 (1:1, 2:1, 4:2).

Šveitsi meeskond sai hilisõhtul jagu Suurbritanniast 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) ja tõusis 11 punktiga liidrikohale. Šveitslased asusid avakolmandiku 14. minutiks Nico Hischieri ja Dean Kukani väravatest 2:0 juhtima. Lõppseisu vormistas teisel perioodil arvulisest ülekaalust Nino Niederreiter.

Šveits on senisest 16-st arvulisest ülekaalust realiseerinud juba kaheksa.

Täna mängivad selles alagrupis Soome - Austria (kell 17.20) ja Kanada - Norra (21.20). Teises grupis kohtuvad neljapäeval Rootsi - Kasahstan (17.20) ja USA - Prantsusmaa (21.20).