Valitsev maailmameister Kanada tegi näiliselt kiirelt sotid selgeks, sest avakolmandiku võitsid nad 3:1 ning teise kolmandiku lõpus viis Pierre-Luc Dubois meeskonna juba 6:1 juhtima. Otsustava perioodi eel muutusid tribüünidki hõredaks, kuid asjatult.

Benjamin Baumgartneri tabamusest algas austerlaste vägev lõpuspurt ja 49 sekundit enne normaalaja lõppu viis Marco Rossi 6:6 tabamus kohtumise lisaajale. Turniiri suurimat üllatuspauku Austria siiski ei teinud, sest Kanadale kindlustas võidu kapten John Tavarese tabamus. Ent lisaaja kaotuse ees teenisid austerlased tabelisse esimese silma. A-alagrupi teises kohtumises alistas Norra 2:0 Taani.

A-alagrupis on Kanadal ja Šveitsil 8, Soomel 7, Tšehhil 6, Norral ja Taanil 3, Austrial 1 ja Suurbritannial 0 punkti.