Pärnu võrkpalliklubi juhatuse liige Jaanus Nõmmsalu sõnas, et kokkulepe saavutati kiiresti.

„Raineriga vesteldes Pärnu võrkpalliklubi tuleviku osas oli üsna kiirelt selge, et meie nägemused kattuvad ja saame mõelda veidi kaugemale kui üks aasta ja sõlmisime lepingu kolmeks hooajaks. Rainer toob klubisse uut hingamist ja kogemust. Kasvavad ootused noorte mängijate arengule ja tulemusele. Ootame põnevusega uut hooaega,“ sõnas Nõmmsalu.

Rainer Vassiljev ütles poolt poolt: „Pärast järjekordset välisklubide juhendamise perioodi olin avatud jälle koduliigasse naasmisele. Pärnu võrkpalliklubi visioon ja ambitsioon tulevikuks tundus väga huvitav ja motiveeriv, et selles kaasa lüüa. Vaatame seda pisut pikema pilguga ja loodetavasti tõuseb sellest koostööst kasu Eesti võrkpallile laiemalt. Samas usun, et ka juba järgmine hooaeg tuleb siinsetes liigades väga võitluslik ja põnev, sest klubid saavad järjest paremini komplekteeritud.“

„Kermol [Basov] oli oluline roll Zalau klubi edukas hooajas Rumeenia meistriliigas. Ta on viimase hooajaga ennast statistikuna igati tõestanud ja usun, et ta on valmis järgmise sammu astuma ja lisaks ka abitreeneri rolli võtma“, iseloomustab uus peatreener oma abilist Kermo Basovit.

40-aastane Vassiljev on varasemalt juhendanud Eestis Bigbank Tartu, Rakvere võrkpalliklubi ja Selver Tallinna meeskondi. Välisklubidest on tema tööandjateks olnud Volley Schönenwerd Šveitsis, Cuprum Lubin ja Chemeko-System Gwardia Wrocław Poolas, Kuutiohomes Pafiakos Kürprosel ja SCM Zalău Rumeenias. Samuti on ta abitreenerina juhendanud Eesti rahvusmeeskonda ja -naiskonda.