Kuigi tabelis on Levadia esimene ja Kalju teine, siis meeskondade esimene omavaheline matš erilist pinget ei pakkunud. Aprilli alguses viis Promise David Sportland Arenal Kalju juhtima, aga poolajaks olid nad taga 1:3 ja lõppeks kaotasid 1:5. Pühapäevasele mängule ei tulnud klubid kuigi hea hoo pealt, sest Levadia kaotas viimases liigamängus 0:1 Tallinna Florale ja alistas karikasarjas raskustega lisaajal 1:0 esiliiga satsi Viimsi. Kalju omakorda kaotas karikasarja poolfinaalis 1:3 Paide Linnameeskonnale, mistõttu peavad nõmmekad selgi kevadel suu eurorahadest puhtaks pühkima.

Pühapäevase kohtumise esimesel poolajal ei näinud Lilleküla staadionile kogunenud 646-pealine publik kuigi lustlikku vutti. Levadia valdas küll selgelt enam palli, aga selle eest jäi näppude vahele mõned üksikud kauglöögid. Neist kõige ärevam oli Michael Schjönning-Larseni pomm, mille Henri Perk tõrjus posti abiga. Kalju sai esimese asisema rünnaku alles pooltunni täitudes, kui David pääses kahe kaitsja vastu jooksus ning peale nende olukorrast välja konksutamist lõi Kanada ründaja nahkkera napilt postist mööda.