Kõik viis geimi mänginud Timo Lõhmus vedas täna Eesti meeskonna rünnakuid, tuues 19 punkti (+11). Märt Tammearu lisas kolme geimiga 12 (+6) ja Robert Täht sama mänguajaga 11 (+0) punkti ning terve kohtumise kaasa teinud Henri Treiali arvele kogunes 10 silma (+8).

Eesti vastuvõtt oli 50% ja rünnakuid lahendati 39-protsendiliselt, blokiga teeniti 12 punkti (4 blokki sai kirja Robert Viiber) ning servil löödi 3 ässa ja eksiti 18 servil.

Esimese mängu said koondise eest täna kirja noor nurgaründaja Tristan Täht (kes tõi ka 3 punkti) ning libero Alari Saar.

Soome parim oli 19 punktiga (+13) Aaro Nikula. Soome vastuvõtt oli 46% ja rünnak 41%, blokist saadi 12 ja servilt 5 (14 viga).

Pühapäeval kohtutakse sama vastasega uuesti. Pärast mänge Soomega sõidetakse Bulgaariasse, kus kohtutakse 14. ja 15. mail Bulgaaria koondisega. Seejärel ootabki ees Kuldliiga, mille mängud algavad koondise jaoks võõrsil, kui 17. mail minnakse vastamisi Põhja-Makedooniaga ja 18. mail Tšehhiga. Mõlemad kohtumised on otsepildis nähtavad ETV2 vahendusel.

Meeskonna koosseis kontrollmängudeks Soomega:

Sidemängijad:

Robert Viiber, Markkus Keel

Diagonaalründajad:

Valentin Kordas

Nurgaründajad:

Robert Täht, Märt Tammearu, Karli Allik, Timo Ander Lõhmus, Tristan Täht

Temporündajad:

Andri Aganits, Alex Saaremaa, Marx Aru, Henri Treial

Liberod:

Silver Maar, Alari Saar