Hispaania LEB Oro ehk esiliiga põhihooaja võitja tõuseb otse järgmiseks hooajaks meistrisarja, teise pääsme mängivad välja teiseks kuni üheksandaks jäänud klubid play-off’is. Otsepääset sihtinud Vene tööandja Burgos tegi enda elu keeruliseks aastavahetuse kandis, mil meeskond kaotas neli matši järjest.

Kuigi hooaeg lõpetati seitsme järjestikuse võiduga ja kokku võideti 34-st mängust 26 , siis Coruña jäi neist lõpuks ühe võiduga ette. Kuna omavahelistes mängudes oli peal Burgos, siis ei tohtunud Coruña viimases voorus koperdada ning vägeva viimase veerandi abil alistasid nad otsustavas voorus 80:74 Melilla. Seejärel pandi linnas püsti vägev pidu, sest viimati mängis Coruña kõrgliigas 55 aastat tagasi.

Burgos alistas hooaja viimases matsis võõrsil 83:73 Alicante, Vene arvele jäi 20 minutiga kuus punkti (kolmesed 1/4, vabavisked 3/3) ja kaks korvisöötu. Keskmiselt jäi 33-aastase suure ääre arvele põhihooaja mängudes kaheksa punkti, kaks lauda ja üks korvisööt.

Hooaeg pole läbi ka Jaan Puidetil, sest tema tööandja Valladolid lõpetas 18 võidu ja 16 kaotusega põhihooaja kaheksandal kohal. 32-aastase eestlase leivaisa kaotas viimases voorus võõrsil 58:85 Fuenlabradale, Puideti arvele jäi üheksa punkti (kahesed 3/3, kolmesed 1/4), kuus lauda ja viiskorvisöötu. Hooajal kogus ta keskmiselt viis punkti, kolm lauda ja kolm korvisöötu.

Nii lähevad kahe eestlase tööandjad kolme võiduni toimuvas veerandfinaalis omavahel vastamisi.