Ajavahemikul 26.-28. juuli Tallinna Lauluväljakul toimuv Euroopa Discgolfi Festival meelitab Eestisse kohale maailma discgolfarite koorekihi. Ürituse ühe peakorraldaja Matthias Vutti sõnutsi ei soovitud rahulduda ainult põhivõistluse korraldamisega, vaid tahetakse pakkuda discgolfimaailmale ka midagi täiesti uut koos meelelahutusliku programmiga. „Oleme näinud, et teistel spordialadel on erinevad tiimivõistlused populaarsust kogumas. Sellest lähtuvalt tekkis mõte panna omavahel sõelmängude formaadis võistlema kaheksa kolmeliikmelist discgolfi-superstaaridest koosnevat tiimi,“ rääkis Vutt.

Delfi Discgolfi Superstaaride x Karl-Erik Taukar bänd saab toimuma laulukaare esisel alal ning koosneb kolmest võistlusest – distantsi-, täpsus- ja putivõistlus. Lisaks astub veerand- ja poolfinaalide vahel ülesse täiskoosseisus Karl-Erik Taukar bänd. „Soovitan siiralt kõikidel oma silmaga vaatama tulla, kuidas maailma tipud suudavad ketast lennutada ligi 200 meetrit või visata 160 meetri kauguselt ketta meetrise läbimõõduga alasse. Kirsiks tordil on muidugi Taukar, kes oma bändiga korraliku möllu püsti paneb. Tuleb kindlasti üks meeldejääv õhtu suvises Tallinnas,“ lisas Vutt.

Delfi turundusosakonna juhi Heili Tederi sõnul on discgolfi populaarsus jätkuvalt tõusuteel ning Delfi on elevil osalemast sündmustel, kus nende lugejad ja jälgijad kaasatud on. „Discgolf on saanud Eestis ja ülemaailmselt väga populaarseks spordialaks tänu oma lihtsale ja ligipääsetavale olemusele. Meil on suur au olla partneriks Euroopa Discgolfi Festivalile, kus saame pakkuda oma lugejatele ja jälgijatele ainulaadset kogemust,“ sõnas Teder.

Lisaks rõhutas turundusosakonna juht, et Delfi soovib toetada Eesti spordimaastikku ning tuua esile kohalikke ja rahvusvahelisi spordisündmusi, mis koguvad üha suuremat huvi. „See festival ühendab tipptasemel sporti meeleoluka muusikaga ning loob Lauluväljakule unustamatu atmosfääri,“ täiendas Teder.

Kõlavamatest nimedest on korraldajad juba välja hõiganud Kristin Tattari, Simon Lizotte’i, Ricky Wysocki, Albert Tamme, Eveliina Saloneni ja Niklas Anttila nimed. Peagi tehakse teatavaks ka järgmised discgolfimaailma suurkujud, keda on võimalik Lauluväljakul antud ürituse raames oma silmaga vaatama tulla.

Ürituse piletid on saadaval Piletikeskuses ning kuni maikuu lõpuni kehtivad pääsmetele soodushinnad.

Euroopa Discgolfi Festivali põhivõistlus, mis kuulub ühtlasi Disc Golf Pro Tour eliitsarja etappide hulka, toimub ajavahemikul 26.-28. juuli 2024 Tallinna Lauluväljakul.

Rohkem infot ürituse kohta leiab aadressilt https://www.discfestival.com/