Pühapäev algas tabelis üheksandat kohta hoidvale Baskoniale heade uudistega, sest nende ees olev Manresa kaotas 80:90 Zaragozale. Nii läks Baskonia õhtusele mängule vastu teadmisega, et õnnestumise korral oleks neil sarnaselt Manresaga 18 võitu, aga omavaheliste kohtumiste tulemuste põhjal oleks eestlaste leivaisa kaheksas ehk viimasel play-offi viival kohal. Liiati tuli Euroliiga klubile vastu Hispaania meistrisarja 14. sats Girona.

Kuid Baskonia alustas kohtumist kaitses üsna kohutavalt, sest nad kaotasid avaveerandi lausa 26:37 ja kahe poolaja vahelisele pausile läksid nad 48:54 kaotusseisust. Kuigi otsustaval veerandil jõudis Baskonia parimal juhul kahe punkti kaugusele, siis viigini nad ei jõudnudki ning võõrustajad kaotasid kohtumise 92:96.

Girona parimatena viskasid leedukas Mindaugas Sušinskas 23 ja ameeriklane Khem Birch 21 punkti, Baskoniat vedasid Markus Howard 30 ja Vanja Marinković 15-ga. Algviisikus alustanud Kotsari arvele jäi 17 minutiga neli punkti (visked mängust 2/4), üks laud ja kaks korvisöötu, vahetusest sekkunud Raieste panustas kuue minuti jooksul kahe punktiga (visked mängus 0/1 ja vabaviskejoonelt 2/2).

Baskonia võtab Hispaania liiga kahes viimases voorus kodus mõõtu sarja seitsmenda meeskonna Murciaga ja võõrsil liidri Madridi Realiga, Manresa vastased on Bilbao ja Tenerife.