Kolme võiduni peetav veerandfinaalseeria pakkus mitu vägevat lahingut, sest avamängu võitis lisaajal TalTech, teise matši Rapla Martin Paasoja lõpuviskest 77:76, kolmanda TalTech 92:85 ja neljanda Rapla 80:74. Põnev oli ka otsustav kohtumine. Esimesel veerandil rohkelt ründelaudu saanud TalTech oli kümne minuti järel ees 24:14, aga seejärel said külalised mängu käima. KaptenPaasoja vedamisel tegi Rapla 21:5 spurdi, mis viis meeskonna poolajaks 37:32 ette.

Puhkepausi järel käis 1123 pealtvaataja silme all eduseis käest kätte, sest kolmandal veerandil said mõlemad meeskonnad viivuks eest viie punktiga. Tasavägisele seeriale justkui sümboolselt mindi otsustavale perioodile vastu 58:58 viigiseisus.

Samas taktis kulges matš edasi, sest minut enne normaalaja lõppu oli tablool 78:78. Kasper Suuroru kahele sopsanud vabaviskele vastas Paasoja 25 sekundit enne kohtumise lõppu täpse kolmesega. TalTechi viimasel rünnakul said meetri pealt käte vahelt proovida nii Rasmus Andre kui ka Gregor Kuuba, aga kummagi noormängija visked korvirõngast ei läbinud.

Rapla parimatena viskasid Eric Hunter ja Martin Paasoja 21 ning viimase minuti eel tähtsa kaugviske tabanud Volodõmõr Ševtšenko 14 punkti, kaksikduubli tegi 10 punkti ja 15 lauda kirja saanud Tormi Niits. TalTechi edukamad olid Oliver Metsalu 27, Kasper Suurorg 14, Gregor Ilves 14 ja Gregor Kuuba 10 punktiga, neist viimane võttis lisaks maha ka 10 lauda.

Rapla kohtub kolmapäeval kell 19.30 Kalevi spordihallis Kalev/Cramoga, päev varem võõrustab Tartu Ülikool Maks & Moorits ülikooli spordihoones Pärnu Sadamat.