Tallinna derbi 3–osalise minidokumentaali teine episood keskendub Flora–Levadia rivaliteedi kujunemisloole. Sõna saavad klubide ja Eesti koondise legendid Indrek Zelinski ja Sergei Hohlov-Simson, kes on kuulunud mõlema võistkonna ridadesse.

Mehed annavad hea ülevaate, kuidas kahe klubi mängudest kujunes Eesti klubijalgpalli ajaloo põnevaim vastasseis.

"Kui mõelda Eesti jalgpallile ja poleks Flora–Levadia mänge... kuidagi must–valge oleks. Derbi lisab nii palju värvi," leidis Hohlov-Simson.

"Florat peeti eestlaste klubiks ja Levadia oli pigem venelaste klubi. Täna me teame, et Levadia on puhas Ukraina. Aga tollel ajal vastandati rahvuste tasapinnal," meenutas Zelinski eelmise sajandi lõpus tekkinud vastasseisu tagamaid.

"1999 läksime Floraga allapoole. See oli Teitur Thordarsoni viimane aasta ja oli palju finantsilisi probleeme, meeskond hakkas vaikselt lagunema," rääkis Hohlov-Simson. "Samal ajal tuli Levadia suure hurraaga ja küll nad pühkisid. Nad tulid esimesel ja teisel aastal kohe meistriks. Eesti jalgpallis tekkis uus jõud."

3. november, 2002

Derbi algusaastate üks meeldejäävamaid kohtumisi oli 2002. aasta hooaja viimases voorus, kui enne omavahelist kohtumist oli mõlemal võistkonnal võimalus tulla Eesti meistriks. Kadrioru staadion oli rahvast täis, meelitades hooaja finaalmängule 3020 pealtvaatajat. 0:0 viigiga lõppenud kohtumise järel tagas Flora klubi ajaloo kuuenda meistritiitli, kuid mängu muutis mälestusväärsemaks selle lõpuminutitel juhtunu. Teet Allase ja Vladimir Tšelnokovi konflikt päädis kähmlusega, kuhu oli lisaks mõlema meeskonna mitmetele mängijatele kaasatud ka Levadia peatreener Pasi Rautiainen, kes pidi seejärel väljaku äärest tribüünile lahkuma.

Vaata 100. Tallinna derbi minidokumentaali teist osa:

Minidokumentaali esimene episood “Enam tulisemaks minna ei saa!” on nähtav siit. Minidokumentaal on valminud koostöös ERRi sporditoimetuse ja S-Filmiga.

Eesti kõrgliiga 100. Tallinna derbi mängitakse juba sellel pühapäeval, 5. mail. Ühtlasi avatakse kohtumisega tänavune muruhooaeg, sest Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia vastasseis mängitakse A. Le Coq Arenal. Pall pannakse mängu kell 14.30.