Naistest esindavad Eestit Heleene Hollas – Liisa Remmelg ning Eva Liisa Kuivonen – Liisa-Lotta Jürgenson.

Meestest on üheks paariks Eesti esiduo Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. Teise paari selgitavad omavahelises kvalifikatsioonimängus Kaur Erik Kais – Jaan Rebel ja Dmitri Korotkov – Urmas Piik.

Kvalifikatsioonimäng peetakse 3. mail kell 16.00 Ülemiste Beach House´i väliväljakul.

Koondise peatreener Rivo Vesik: „Kuna meil on veel kaks võistkonda, kes teevad aastaringselt liival trenni ja on ka vastava tasemega, on kõige õigem teha omavaheline kohtumine, et selgitada välja teine paar, kes esindab Eestit olümpia kvalifikatsiooni turniiril.“

Eesti naiskond loositi A-alagruppi, kuhu kuuluvad lisaks Leedu, Sloveenia, Austria, Slovakkia ja Rumeenia. Turniir peetakse 17.-19. mail Leedus Vilniuses.

Mehed hakkavad mõõtu võtma 18.-20. mail Saksamaal Hamburgis toimuval C-alagrupi turniiril, kus vastasteks Saksamaa, Inglismaa, Luksemburg, Sloveenia, Küpros ja Moldova. Iga alagrupi võitja pääseb Rahvuste karika finaalturniirile Lätis Jurmalas, mille võitjad tagavad koha Pariisi olümpial.

Riikide omavaheline paremus selgub kahemängulistes minimatšides ja kui seis on pärast kahte mängu viigis, siis saab otsustavaks kuldne geim. Tavalisest suurem on sellel võistlusel ka koondise treeneri roll, sest erinevalt MK-etappidest tohib treener mängu ajal viibida väljaku ääres ning treeneril on õigus muuta koosseise enne igat minimatši ja ka enne kuldset geimi.