Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi jätkab kolm vooru enne lõppu 17 võidu ja 14 kaotusega tabelis üheksandal kohal. Kaheksandat ehk viimast veerandfinaali viivat positsiooni hoiab Manresa, kellel on 18 võitu ja 13 kaotust.

Pühapäeval võitis Manresa kodus tulemusega 98:96 tänavu Euroliigas mänginud Valenciat (19-12, 7. koht).

Et Manresast mööduda ja kaheksas koht endale haarata, piisab Baskoniale samast võitude arvust, sest mõlemad omavahelised kohtumised võideti.

Järelejäänud kolmes voorus mängib Baskonia kodus Girona (11-20, 14. koht) ja Murciaga (19-11, 5. koht) ning põhiturniir lõpetatakse võõrsilmänguga Madridi Reali (26-5, 1. koht) vastu. Realiga peetakse ka Euroliiga veerandfinaalseeriat ja kahes esimeses matšis ei tekkinud Baskonial nende vastu võõrsil võimalustki. Seeria kolmas mäng toimub kolmapäeval Vitorias.

Manresa vastasteks on võõrsil Zaragoza (11-19, 13. koht) ja Tenerife (19-11, 6. koht) ning kodus Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao (13-18, 11. koht). Seega Manresale kerge eelise andvat ka graafik.

Kui Baskonia ei suuda miinimumeesmärki täita ja veerandfinaali pääseda, oleks see klubi jaoks pärast hooaega 1993/94 esimene kord, kui Hispaania kõrgliigas kaheksa seast välja jäädaks.