Lajal kohtus reedeses veerandfinaalis Kasahstani tennisisti Denis Jevsejeviga (ATP 184.). Mängu avasetis tegi Eesti tennisist ühe servimurde, mis tõi talle 7:5 setivõidu. Kohtumise teist setti alustas Lajal kahe järjestikuse servigeimi loovutamisega, kuid suutis ka ise kahel korral kasahhi pallingu murda. Seti võitja otsustanud kiires lõppmängus jäi Eesti esireket peale 7:4, kindlustades 7:5, 7:6 (4) matšivõidu.

Lajal servis tund ja 48 minutit kestnud kohtumise jooksul kuus ässa ja tegi neli topeltviga, Jevsejev servis viis ässa ja tegi samuti neli topelviga. Murdepalle realiseeris Lajal 60%-liselt (3/5) ja Kasahstani tennisist 40%-liselt (2/5). Mängu üldpunktid jäid eestlase kasuks 83:71.

Hooaja esimesse ATP Challengeri poolfinaali pääsenud Lajal kohtub laupäeval Lõuna-Aafrika Vabariigi tennisisti Lloyd Harrisega (ATP 149.), kes hoidis 2021. aastal ATP edetabelis 31. kohta ning pääses samal aastal USA lahtiste veerandfinaali. Teise finalisti selgitavad austraallane James Duckworth (ATP 113.) ja šveitslane Remy Bertola (ATP 392.).