MMi alagrupiturniir kujunes Kaldvee ja Lille jaoks raskeks, tuli vastu võtta kolm kaotust järjest. Treeneri Tomi Rantamäki sõnul taastusid sportlased kaotustest. „Võistkond taastus korralikult pärast kolme järjestikust kaotust alagrupimängude keskel,“ sõnas Rantamäki.

Pärast kaotusi oli Eesti seis keeruline, sest alagrupist edasipääsuks tuli võita kõik järgnevad kohtumised, sealhulgas tuli alistada ka valitsev olümpiavõitja Itaalia. „Kolm viimast mängu mängis võistkond hästi. Play-off’is jätkame samaga - võtame ühe mängu korraga ja kasutame oskusi, mida oleme harjutanud,“ kommenteeris Rantamäki.

Treeneri hinnangul on Kaldvee ja Lill enne tänast kohtumist vaatamata pikale võistlusele ja rasketele mängudele heas hoos. „Tänane kohtumine tuleb raske, kuid sportlased on pika võistluse jooksul hästi esinenud ning oma sooritusvõime säilitanud,“ ütles ta.

Eesti lõpetas A-alagrupi kolmandana. Alagrupis oli Šveitsil ja Eestil sama võitude-kaotuste arv (6-3), kuid kuna omavahelisest mängust väljus võitjana Šveits. Alagrupi võitja Norra pääses otse poolfinaali.

B-alagrupis oli Rootsil ja Kanadal sama võitude ja kaotuste arv (8-1), kuid kuna Rootsi alistas omavahelises mängus Kanada, siis saavutasid rootslased edetabelis esikoha ja kindlustasid pääsme poolfinaali. Kanada oli seega teine ja Šotimaa kolmas.

Eesti-Kanada mängu võitja kohtub poolfinaalis Norraga ning Šveitsi ja Šotimaa kohtumise võitja läheb poolfinaalis vastamisi Rootsiga. Poolfinaalid toimuvad täna Eesti aja järgi kell 19.00. Pronksi- ja kuldmedalimängud peetakse laupäeval, 27. aprillil vastavalt kell 11.00 ja kell 15.00.

Kaldvee ja Lille jaoks on tegemist seitsmenda MMiga. Eesti kurlinguduo eesmärgiks on sekkuda medaliheitlusesse ning teenida MMil 2026. aasta Milano taliolümpiamängude punkte. Möödunud aastal saavutasid Kaldvee ja Lill MMil 5. koha, korrates seega oma senist parimat tulemust aastast 2019.

Eesti Curlingu Liit sõlmis Tomi Rantamäkiga lepingu Eesti esindusvõistkondade treenimiseks ning sportlaste toetamiseks rahvusvahelisteks tiitlivõistlusteks valmistumisel. Rantamäki on tunnustatud kurlingutreener, kes on oma kurlingukarjääris keskendunud eelkõige segapaaris kurlingule. Ta on olnud Hiina segapaaride treener ning tema juhendamise all jõudis Hiina kurlingupaar 2021. aasta MMil ja möödunud aasta taliolümpial esikümnesse. Ta on treeninud ka Soome kurlingumeeskonda, kes saavutas tema juhendamise all 2015. aasta MM-il neljanda koha.

Eesti-Kanada kohtumine algab Eesti aja järgi kell 11. Eesti- Kanada mängu saab vaadata otseülekandena „The Curling Channel“ vahendusel.