Seeria avamängu 94:114 kaotanud Heat alustas ööl vastu neljapäeva toimunud kohtumist oluliselt paremini, haarates avaveerandi järel 28:27 eduseisu. Esimese poolaja lõppedes pääses 61:58 juhtima küll kodumeeskond Celtics, kui Miami meeskond oli endiselt kenasti mängus.

Kolmandal veerandajal haarasid külalised juhtohjad ning eduseis kasvatati parimal juhul 10-punktiliseks, viimase neljandiku eel juhiti 85:79. Otsustaval veerandajal suudeti eduseisust kinni hoida ning 111:101 võiduga viigistati seeria 1:1-le.

Heati mängijad näitasid võidumängus suurepärast tabavust kolmepunktivisetel, tabades neid koguni 53,5%-liselt. 23 tabatud kaugviset tähistab ühtlasi klubi uut NBA play-off´i rekordit.

Miami resultatiivseimaks tõusis kuus kolmepunktiviset tabanud Tyler Herro, kes kogus 24 punkti, noppis viis lauapalli ja jagas 14 korvisöötu. Bam Adebayo toetas 21 punkti ja 10 lauapalliga. Celticsi parim oli Jaylen Brown 33 punktiga.

Läänekonverentsi põhihooaja võitja Oklahoma City Thunder teenis veerandfinaalseerias teise võidu, kui New Orleans Pelicans alistati 124:92. Thunderi resultatiivseim oli Shai Gilgeous-Alexander 33 punktiga. Kaotajate ridades säras Jonas Valančiūnas, kes viskas 19 silma ja noppis 7 lauapalli.