Pea nädalapikkuse, 8.–13. aprillini vältanud õppereisi üks eestvedajatest oli Thomas Häberli, kelle initsiatiivil said Eesti treenerid võimaluse vahetult jälgida BSC Young Boysi klubi ning esindus- ja järelkasvuvõistkondade tegemisi. Meeste koondise peatreeneril on klubiga isiklik ajalugu: Young Boysi rivistuses saavutas Häberli ründajana ligi kümne aasta jooksul Šveitsi kõrgliigas neli hõbemedalit, oli hooajal 2007/2008 liiga väravaküttide edetabelis 2. kohal ning osales UEFA Meistrite liiga ja UEFA Euroopa liiga mängudes.

UEFA Pro kursusel osalevast 16 treenerist viibis Šveitsis kokku 8, teine pool treenereid osales veebruaris sarnase ülesehitusega õppereisil Hollandis. Kui veebruarikuu õppereisil külastasid treenerid mitmeid eri klubisid, siis Šveitsis veedetud perioodi vältel viibiti ühe tippklubi juures. „Tänu sellele saime protsessi rohkem süübida,“ rääkis Pro kursuse üks eestvedajaid Indrek Koser.

Young Boysi tegemistest andsid Eesti treeneritele ülevaate klubi eri ametiisikud, kelle sekka kuulusid näiteks spordidirektor, akadeemia juht ning esindusmeeskonna treener. „Ettekanded ei olnud lihtsalt presentatsioonid, vaid rohkem vestluse formaadis, mis võimaldas meil teemadega veelgi enam süvitsi minna,“ selgitas Koser.

Nädalapikkuse õppereisi jooksul külastasid Pro kursuse treenerid esindus- ja järelkasvumeeskondade treeninguid ning vaatlesid ka ametlikke võistlusmänge. Koseri sõnul oli äärmiselt positiivne, et kõikide tegevuste juures said Eesti treenerid võistkondadele lähedal olla: „Võisime vaadelda ja küsida kõike, mis huvi pakkus. Üks eredamaid hetki oli kindlasti ka see, kui meile esitleti U21 võistkonna mängueelset koosolekut ja saime vestelda võistkonna peatreeneriga,“ meenutas Koser.

Koseri sõnul täitis reis oma eesmärki – osalejad said oma silmaga näha, kuidas suures klubis töö igapäevaselt toimub ning seda oma koduklubidega võrrelda. „Treeningprotsess ei ole oluliselt erinev sellest, mida meie Eestis teeme. Nägime aga, kui palju on sealses klubis inimesi, kes tegelevad mängijate arendamisega individuaalsel tasemel,“ selgitas Koser. „Korralduslikult oli kõik suurepärane ning selle juures oli suur abi Thomasest. Nagu ise näha saime, on ta klubis elava legendi staatuses!“ ütles Koser.

UEFA Pro kursusel õppivatest treeneritest osalesid Šveitsis toimunud õppereisil Aivar Anniste, Denis Belov, Dmitri Kruglov, Lauri Nuuma, Nikolai Toštšev, Siim Valtna, Konstantin Vassiljev ja Vladimir Voskoboinikov.

Välisriigi klubide külastus on osa UEFA Pro kvalifikatsioonikursuse õppekavast. UEFA Pro on kõrgeimal tasemel treeneritele suunatud kvalifikatsioonikursus. Praegune lend, kuhu kuulub 16 treenerit, alustas õpinguid mullu augustis ning õpe kestab 2024. aasta lõpuni.